کد خبر : ۳۴۹۱۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سومین واکسن کرونا موثر شناخته شد

شرکت انگلیسی آسترازنسا امروز اعلام کرد واکسن ساخته شده توسط این شرکت حدود 90 درصد بدون هیچ اثرات جانبی موثر واقع شده است.

سومین واکسن کرونا موثر شناخته شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، شرکت انگلیسی آسترازنسا امروز اعلام کرد واکسن ساخته شده توسط این شرکت حدود 90 درصد بدون هیچ اثرات جانبی موثر واقع شده است.

این واکسن یک ابزار مهم دیگر در اختیار گذاشت تا همه گیری ویروس کرونا را متوقف شود.

بر اساس آخرین مراحل آزمایش در انگلیس و برزیل، این واکسن که توسط دانشگاه آکسفورد توسعه یافته، زمانی که به صورت نیم دُز و پس از آن دُز کامل با فاصله حداقل یک ماه تجویز شد، در جلوگیری از ابتلا به کرونا 90 درصد موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، هیچ رویداد ایمنی جدی مربوط به واکسن تأیید نشده است و در هر دو نوع ترزیق به خوبی تحمل شده است.

پام چنگ، مدیر اجرایی این شرکت گفت: «آسترازنسا» تا پایان امسال، 200 میلیون دُز تولید خواهد کرد و 700 میلیون دُز نیز تا پایان سه ماهه 2021 واکسن آماده خواهد کرد.

به گزارش فارس، پیش از این هم، واکسن های  شرکت آمریکایی فایرز با همکاری شرکت آلمانی بایون تک و شرکت مدرنا به ترتیب با درصد 90 و 94.5 درصد در جلوگیری به کرونا موثر واقع شده بودند.

کشورهای چین و روسیه قبلا واکسیناسیون را آغاز کرده اند. روس ها به «Sputnik-V» برای مصرف داخلی در ماه آگوست مجوز دادند. این کشور در 11 نوامبر اعلام کرد این واکسن 92 درصد اثربخشی داشته است.

کلید واژه :

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha