کد خبر : ۳۴۹۱۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آخرین جزئیات از ساخت واکسن کرونا با ویروس کشته شده

مدیرعامل شرکت شفا فارمد درباره تولید واکسن کرونا در پلتفرم ویروس کشته شده این ویروس توضیحاتی داد.

آخرین جزئیات از ساخت واکسن کرونا با ویروس کشته شده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا حسین پور مدیرعامل شرکت شفا فارمد زیر مجموعه گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام در گفت وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساخت واکسن کرونا اظهار کرد: شرکت ما برای ساخت واکسن بر روی پلتفرم ویروس کشته شده کرونا کار می کند.

او با بیان اینکه توسعه واکسن در شرکت انجام شده و کار هایی در مراحل پیش بالینی و حیوانی صورت گرفته است، گفت: سایت متناسب برای تولید صنعتی این واکسن ساخته شده و مورد بازدید بازرسان سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

حسین پور ادامه داد: در حال حاضر مشغول تولید بَچ های اج ام پی برای وارد شدن به مطالعات بالینی هستیم و به موازات دستورالعمل مطالعات بالینی تهیه و در سازمان ثبت و بررسی های این دستورالعمل انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شفا فارمد تصریح کرد: همراه با تأیید دستورالعمل مطالعات بالینی و... امیدوار هستیم که یک واکسن اثربخش و ایمن را تولید کنیم.

حسین پور با بیان اینکه امیدوار هستم که این اتفاق خوب ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده به نتیجه برسد، تصریح کرد: این اتفاق به این معنی است که ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده واکسن فاز یک مطالعات انسانی می شود که به ۵۶ نفر فرد داوطلب واکسن با دوز های مختلف تزریق خواهد شد.

او با بیان اینکه هدف فاز یک بررسی ایمنی واکسن است، افزود: این فاز ۲۸ روز طول می کشد و بر اساس نتایج مثبت آن ما وارد مرحله بعدی خواهیم شد که فاز دو، فاز سه است و در مرحله آخر به بازار وارد خواهد شد.

حسین پور او با بیان اینکه واکسن ما مشابه پلتفرم واکسن های سینوبک و سینوفارما در چین، بهارا در هند و یک واکسن محصول کشور روسیه است، گفت: این واکسن ها یک فاز از واکسن ما جلوتر هستند و این بدان معنی است که یا در فاز دو و یا فاز سه هستند و تاکنون هیچ اثر جانبی نداشته اند.

او گفت: براساس شرایط واکسن های کشور های دیگر و یافته های خودمان امیدواریم واکسن را به صورت ایمن و اثربخش وارد بازار کنیم.

کلید واژه :

ساخت واکسن کرونا

،

ویروس کشته شده

ثبت نظرات
captcha