کد خبر : ۳۴۹۱۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش مصرف گاز با محدودیت کرونایی

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، محدودیت های کرونایی می تواند مصرف گاز را حدود هفت تا هشت درصد کاهش دهد.

کاهش مصرف گاز با محدودیت کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیروس شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به محدودیت فعالیتی که به دلیل شرایط کرونا برای مراکز تجاری، اصناف و... ایجاد شده، ادامه داد: در برخی دستگاه ها نیز حضور شیفیتی نیروها را داریم و همچنین مدارس و مراکز دانشگاهی نیز فعالیتی ندارند و میزان مصرف همه این مشترکین کاهش خواهد داشت.

وی اظهار کرد: سهم بخش تجاری و اداری  که مجموع این مشترکین را شامل می شود، از مصرف گاز استان حدود 10 درصد است که می توان امیدوار بود با تعطیلی واحدهای صنفی، بخشی از دستگاه ها و خصوصا مدارس شاهد کاهش حدود هفت تا هشت درصدی مصرف گاز باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه  با بیان اینکه در خانه ماندن مردم تاثیر چندانی روی افزایش گاز در بخش خانگی ندارد، یادآور شد: افرادی که سر کار می روند معمولا در طی روز وسایل گرمایشی را خاموش نمی کنند، پس میزان مصرف در صورتی که در منزل بمانند تغییر محسوسی نخواهد داشت.

شهبازی با بیان اینکه مصرف گاز در کرمانشاه در روز اول آذر که بارندگی و سرد شدن هوا را داشتیم حدود 11.5 میلیون مترمکعب بود، خاطرنشان کرد: سال گذشته در روزهای سرد مصرف 13 میلیون مترمکعبی را داشتیم که این تفاوت بیانگر کاهش مصرف است.

وی تاکید کرد: این کاهش مصرف در حالی رخ داده که امسال تعداد مشترکین ما نسبت به سال گذشته بین 24 تا 25 هزار مورد اضافه شده و باید به همین میزان افزایش مصرف هم می داشتیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه ادامه داد: البته این کاهش مصرف به معنای آن نیست که مردم صرفه جویی را کنار بگذارند، چون هنوز روزهای زیادی تا پایان فصل سرما باقی مانده و احتمال اینکه روزهای  سردتری هم داشته باشیم وجود دارد.

انتهای پیام

کلید واژه :

وقتی کرونا به داد مصرف گاز می رسد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha