کد خبر : ۳۴۹۱۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استارت آپ Xesto برای اندازه گیری سایز پا!

شرکت Xesto نرم افزاری را برای ساخت مدل های سه بعدی از پای کاربران به بازار جهانی عرضه کرد.

استارت آپ Xesto برای اندازه گیری سایز پا!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کاربران بسیاری در دنیا وجود دارند که انتخاب آن ها برای خرید کادو یک جفت کفش است با این وجود از آن جایی که خرید نمونه ای با اندازه مناسب برای فرد مورد نظر کار دشواری است معمولا کسی برای کادو دادن به نزدیکان خود کفش خریداری نمی کند.

اکنون یک استارت آپ جدید تصمیم گرفته با استفاده از فناوری TrueDepth گوشی های اپل اندازه دقیق سایز پای افراد را تخمین بزند و کار را برای دیگران راحت سازد. نرم افزار مذکور که Xesto نام دارد با استفاده از فناوری اسکن گوشی های آیفون مدلی سه بعدی از پای کاربر مورد نظر می سازد و ابعاد دقیق برای خرید کفشی مناسب را در اختیار وی می گذارد.


بیشتر بخوانید

استارت آپ ولتا ۵۰۰ کامیون های الکتریکی را در انگلیس عرضه می کند


استارت آپ Xesto

پیشینه فعالیت های شرکت Xesto

استارت آپ Xesto تنها یک شرکت برای ساخت فناوری اسکن پا نیست و در واقع ابتدا در سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه کانادایی طی سال های اخیر تحت نظر دانشگاه تورنتو فعالیت کرده و فعالیت اصلی آن ها انجام تحقیقات بر روی رابطه رایانه ها با زندگی انسان است. این شرکت پس از سال ۲۰۱۷ و با معرفی فناوری جذاب TrueDepth توسط اپل وارد صنعت نرم افزارهای گوشی شد. از آن جایی که اپل با گذر زمان فناوری خود را به گوشی های جدید خود نیز آورد این مجموعه تصمیم گرفت قابلیت های کاربردی جدیدی را با استفاده از این فناوری فراهم سازد.

مدیرعامل این شرکت، سوفیا هووه در مصاحبه اخیر خود گفت: "تابستان امسال در حالی که سعی به خرید کفش برای تولد یکی از دوستان خود بودم یک ایده جدید به ذهنم رسید. از آن جایی که اندازه پای دوست خود را نمی دانستم فکر کردم خرید چنین کادویی بسیار دشوار است چرا که احتمال خرید کفش های اشتباه بسیار بالا است". به دنبال این مسائل سوفیا هووه تصمیم گرفت نرم افزار جدید خود را عرضه کند و کار را برای افرادی مثل خود راحت سازد. گفتنی است؛ پیش از Xesto شرکت Neatsy نیز اقدام به عرضه چنین برنامه ای کرده بود و اکنون شرکت نو پای Xesto رقیب جدید آن ها به حساب می آید.

انتهای پیام/

کلید واژه :

استارت آپ Xesto برای اندازه گیری سایز پا!

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha