کد خبر : ۳۴۹۱۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پاسخ ایمنی قوی کودکان علیه کرونا

یک مطالعه جدید نشان داده است که کودکان می توانند برای مقابله با عفونت پس از قرار گرفتن در معرض ویروس توسط والدین آلوده، یک پاسخ ایمنی علیه کرونا داشته باشند.

پاسخ ایمنی قوی کودکان علیه کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، مطالعه محققان استرالیایی نشان می دهد کودکان بدون آنکه نتیجه تست آنها جواب مثبت را نشان داده باشد، ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشند و با پاسخ ایمنی بدن، علائم خفیف را بروز دهند.

یک مطالعه موردی جدید در استرالیا نشان داده است که کودکان می توانند برای مقابله با عفونت پس از قرار گرفتن در معرض ویروس توسط والدین آلوده، یک پاسخ ایمنی علیه کرونا داشته باشند.

این تحقیق به سرپرستی موسسه تحقیقات کودکان مورداک (MCRI) بیانگر آن است، علی رغم تماس نزدیک با والدین آلوده به کرونا، شمار قابل توجهی از کودکان به شکل خفیف به این بیماری دچار می شوند. 

پس از یک سری تحقیقات ایمونولوژیک، محققان آنتی بادی های ویژه «SARS-CoV-2» را در بزاق افراد تحت مطالعه در آزمایش دقیق سرولوژی یافتند.

در همین حال، کودکان تحت بررسی پاسخ ایمنی سلولی فعال داشتن؛ این پژوهش در «Nature Communications» منتشر شده است.

نویسنده این تحقیق می گوید: «این تحقیق از آنجایی حائز اهمیت است که سیستم ایمنی قوی بدن کودکان مورد مطالعه با تولید آنتی بادی موفق شده بود در جریان مبارزه با ویروس پیروز میدان باشد. نتایج نشان می دهد که آنها به ویروس آلوده شده اند؛ با این حال یک پاسخ ایمنی بسیار سریع و موثر ایجاد کردند، تا حدی که در آزمایش تشخیصی قابل تشخیص نیست».

یافته های اخیر گویای این واقعیت است که در سیستم ایمنی کودکان عواملی وجود دارد که آنها را از ابتلا به کرونا ویروس محفوظ نگه می دارد.

وی گفت: این مطالعه همچنین تفاوت های ایمنی شناختی بین بزرگسالان و کودکان را نشان داد که ممکن است تفاوت در عفونت، انتقال و شدت بیماری را که در ارتباط با COVID-19 در این گروه های سنی دیده می شود، توضیح دهد.

در آینده، این تیم در نظر دارد تحقیق گسترده تری را با حضور صدها کودک انجام دهد تا اطلاعات دقیق تری در مورد پاسخ های ایمنی بدن آنها و چگونگی پاسخ احتمالی آنها به واکسیناسیون جمع آوری کند.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پاسخ ایمنی قوی کودکان علیه کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha