کد خبر : ۳۴۹۱۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران

پسماندسوزی در شهرستان های جنوب استان تهران یکی از عوامل موثر بر ایجاد آلودگی هوا طی فصل های سرد سال است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با بیان اینکه معضل پسماندسوزی به صورت عمده داخل این شهرستان حل شده است، گفت: این مشکل در مرزهای شهرستان های استان تهران بیشتر دیده می شود و باید به صورت استانی حل شود.

پسماندسوزی در مرزهای شهرستان های استان تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا فاضلی درباره وضعیت معضل پسماندسوزی در شهرستان بهارستان اظهارکرد: معضل مربوط به پسماندسوزی بیشتر در محدوده های مرزی بهارستان با شهرستان های دیگر از جمله شهریار، رباط کریم و اسلامشهر اتفاق می افتد و به صورت متداول و توسط واحدهای خاصی در داخل بهارستان صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: پسماندسوزی داخل شهرستان بهارستان به صورت جزئی و توسط معتادان و ضایعاتی ها برای جداسازی سیم موجود داخل لاستیک و کابل هایی که پوشش پلاستیکی دارند، انجام می شود.

فاضلی با بیان اینکه بیشترین موارد پسماندسوزی در مرزهای مشترک میان شهرستان بهارستان با اسلامشهر، شهریار و رباط کریم اتفاق می افتد، گفت: معضل پسماندسوزی در مرزهای شهرستان را باید به صورت استانی حل شوند و پیگیرحل آن هستیم اما می توان گفت که به دلیل گشت های شبانه روزی همکاران ما معضل پسماندسوزی داخل شهرستان بهارستان به صورت عمده حل شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان خاطرنشان کرد: وظیفه مدیریت و کنترل پسماندسوزی به عنوان یکی از شاخه های مدیریت پسماندها برعهده شهرداری ها و دهیاری ها است اما ما به عنوان ناظر عالی در این زمینه عمل می کنیم و در گشت ها و پایش ها بر عملکرد دستگاه های متولی نظارت و برای واحدهای متخلف اخطاریه صادر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته حدود ۳۰۹ مورد پایش زیست محیطی در شهرستان بهارستان صورت گرفته است، گفت: در این گشت و پایش ها ۱۵ مورد واحد جدید شناسایی، ۱۶ مورد نمونه برداری از واحدهای صنعتی،تولیدی و خدماتی و شش واحد نیز جمع آوری شده است.

فاضلی در پایان اظهارکرد: طی ماه های مهر و آبان ۴۸ مورد اخطاریه صادر شد که از بین آن ها ۳۳ مورد جهت رفع آلایندگی زیست محیطی، چهار مورد اخطاریه درخصوص درج در لیست صنایع آلاینده، سه مورد اخطاریه تعطیلی و یک مورد نیز درخصوص اصلاح و بهینه سازی سیستم تصفیه فاضلاب صادر شده است.

کلید واژه :

پسماندسوزی

،

استان تهران

ثبت نظرات
captcha