کد خبر : ۳۴۹۱۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درمان آنتی بادی یا واکسن برای افراد آسیب پذیر مناسب است

محققان شرکت داروسازی آسترازنکا (AstraZeneca)،تزریق آنتی بادی مونوکلونال جلوگیری کننده برای افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی یا افرادی با سیستم ایمنی ضعیف را توسعه دادند.

درمان آنتی بادی یا واکسن برای افراد آسیب پذیر مناسب است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از نیوز، درحالی که واکسن ها از سیستم ایمنی بدن برای تولید آنتی بادی در مقابله با ویروس استفاده می کنند، این درمان با تزریق مستقیم آنتی بادی به بدن انجام می شود.

به زودی، چند صد هزار انگلیسی که برای دریافت واکسن خیلی ضعیف هستند، می توانند با درمان آنتی بادی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ محافظت شوند.

آزمایش های اولیه نشان می دهد که درمان آنتی بادی برای جلوگیری از بیماری کووید- ۱۹ به مدت ۶ ماه تا یک سال بسیار موثر خواهد بود و آزمایش نهایی برای تایید آن شروع شده است.

سازندگان امیدوارند که در سه ماه اول سال آینده، اگر همه موارد طبق برنامه پیش برود، می توان آن را به صورت ایمن و موثر برای افراد آسیب پذیر ارائه کرد.

محققان اظهار کردند: اعتماد زیادی به نتیجه این بررسی داریم. سر منه پانگالوس معاون اجرایی تحقیقات دارویی شرکت داروسازی آسترازنکا افزود: با توجه به قدرت این آنتی بادی ها برای از بین بردن ویروس در آزمایشگاه، می توان گفت که احتمال تاثیر آن بسیار زیاد است.

کیت بینگهام، رئیس گروه واکسن بیماری کووید- ۱۹ در انگلیس که به دنبال جلوگیری از ویروس در تمام اشکال آن است، افزود: چند صد هزار نفر در گروه های آسیب پذیر هستند که احتمالا واجد شرایط دریافت این نوع درمان خواهند بود.

داروی آنتی بادی، علاوه بر کمک به افرادی که نمی توانند واکسن بزنند، در درمان نیز بسیار سریع تر عمل می کند. حدود ۶ هفته زمان برای اثربخشی کامل واکسن ها نیاز است، اما درمان با آنتی بادی سریع تر خواهد بود.

از این دارو می توان برای محافظت فوری از افراد در مراکز مراقبتی استفاده کرد. البته با توجه به این مزایا، این دارو تنها نقش ثانویه در جلوگیری از بیماری کووید- ۱۹  دارد، زیرا گران تر از واکسن است و نمی تواند مانند بقیه موارد در هر مقداری تولید شود.

انتظار می رود زمانی که این دارو در دسترس باشد، هزینه درمان آنتی بادی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند برای هر فرد باشد و این در مقایسه با ۳۹ دلار برای اولین واکسن موثری که شرکت های فایزر (Pfizer) و بیوان تک (BioNTech) تولید کردند، بالاتر است.

با تزریق اولین داوطلب، آزمایش جهانی فاز سه دارو در منچستر آغاز شد. این آزمایش برای ۵۰۰۰ نفر که هزار نفر آن ها انگلیسی هستند، انجام می شود.

نیمی از داوطلبان بیش از ۶۵ سال و نیمی از آن ها در خانه های مراقبت زندگی می کنند. افراد زیر ۶۵ سال که سیستم ایمنی ضعیف دارند یا توسط کارکنان مراکز مراقبت در معرض بیماری قرارگرفته اند، به نوعی آسیب پذیر هستند.

آزمایش فاز سه برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی طولانی مدت آنتی بادی به ۵۰۰۰ بیمار در سطح جهان نیاز دارد. در انگلیس، رهبران آزمایش در حال آزمایش بر روی ۱۰۰۰ بیمار هستند که به آن ها دارو در ۹ سایت در سراسر کشور داده می شود.

کلید واژه :

درمان آنتی بادی

،

واکسن کرونا

،

افراد آسیب پذیر

ثبت نظرات
captcha