کد خبر : ۳۴۹۱۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قیمت واکسن کرونا بین ۲۵ تا ۳۷ دلار است

مدیرعامل شرکت بیوتکنولوژی «مدرنا» گفت هزینه تهیه هر دوز واکسن کرونای تهیه شده توسط این شرکت بین ۲۵ تا ۳۷ دلار قیمت گذاری شده است.

قیمت واکسن کرونا بین ۲۵ تا ۳۷ دلار است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پس از شرکت های بایون تک آلمان و فایزر آمریکا، اکنون شرکت مدرنا نیز اعلام کرده که بزودی واکسن های تولیدی خود را وارد بازار خواهد کرد. «استفان بنسل» مدیرعامل این شرکت می گوید گفتگوها با اتحادیه اروپا در آستانه پایان یافتن است.

وی مصاحبه با نشریه دی ولت  که امروز یکشنبه منتشر شد، گفت که این شرکت در حال مذاکره با کمیسیون اروپا و در آستانه تحویل واکسن کووید-۱۹ پیش از زمان پیش بینی شده است.

بنسل در این رابطه گفت: هنوز چیزی به امضا نرسیده است ، اما ما در شرف دستیابی به نتیجه در گفت وگو با کمیسیون اروپا هستیم.

وی با بیان این که هدف این شرکت این است که نیاز اروپا را تأمین کند تاکید کرد: با امضای قرارداد فقط چند روز فاصله داریم. یکی از نکات مطرح در این مذاکرات، هزینه رزرو این واکسن است. این شرکت پیشتر با برخی دولتها درمورد هزینه رزرو واکسن توافق کرده است.

بنسل با بیان این که ۲۰ میلیون دوز واکسن اختصاصی تولید خواهد شد ، گفت بخش کوچکی نیز امسال در اروپا در دسترس خواهد بود.

وی بسته به اندازه سفارش ، قیمت هر دوز واکسن را بین ۲۵ تا ۳۷ دلار تعیین کرد و گفت: «این هزینه ای است که برای سیستم بهداشتی در نظر می گیرید تا کسی مبتلا به این بیماری نشود.

وی با اشاره به دو رقیب این شرکت (Biontech و Pfizer) که روز جمعه برای تأیید اضطراری واکسن در ایالات متحده آمریکا درخواست داده اند، گفت: برای غلبه بر این بیماری همه گیر به واکسن های خوب زیادی نیاز داریم.

برخی معتقدند که واکسن شرکت مدرنا در حال حاضر نسبت به واکسن فایزر برتری دارد. چرا؟ پاسخ این سوال در نیاز به سرمایش واکسن ها نهفته است. شرکت مدرنا مدعی است که واکسن پیشنهادی این شرکت می تواند در برابر کرونا محافظت ایجاد کند و همچنین می تواند به مدت ۳۰ روز در یخچال معمولی نگهداری شود.این در حالی است که واکسن رقیب این شرکت نیاز به سرمایش شدید داشته و باید در یخچال های ویژه ای نگهداری شود.

این شرکت که به تازگی نتایج کارآزمایی بالینی خود را منتشر کرده، ادعا می کند که واکسن این شرکت ۹۴٫۵ درصد موثر است، این در حالی است که شرکت های دارویی فایزر و بیون تک تقریبا اثربخشی مشابهی را درباره واکسن پیشنهادی خود گزارش کرده اند

بر اساس گزارش یک شنبه  ستاد فناوری نانو، هر دو واکسن مبتنی بر mRNA هستند. هر چند که شرکت مادرنا داده ها را به صورت کلی منتشر کرده، اما جزئیات بیشتری نسبت به رقبای خود ارائه داد. به ویژه، این شرکت اطلاعات جمعیتی داوطلبان را در تجزیه و تحلیل موقت به اشتراک گذاشته است.

این داده ها شامل تعداد افراد گروه های پر خطر، مانند بزرگسالان بالای ۶۵ سال و تنوع نژادی داوطلبان بوده است. همانند شرکت فایزر، شرکت مادرنا نیز اعلام کرده است که در این برنامه به هدف اصلی خود در جلوگیری از عفونت رسیده است.

شاید بزرگترین بمب خبری در مورد این واکسن آن باشد که واکسن شرکت مادرنا در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد (۳۶ تا ۴۶ درجه فارنهایت) به مدت ۳۰ روز قابل نگهداری است. این دمایی است که در یخچال معمولی یا محفظه های پر از یخ به راحتی به دست می آید.

از زمان شیوع کرونا در جهان تا کنون ۵۸ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۶۲۴ نفر آلوده شده اند که از این میزان یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۹۲۶ نفر جان باخته و ۴۰ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۳۱۴ نفر بهبود یافته اند.

کلید واژه :

قیمت واکسن کرونا

،

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha