کد خبر : ۳۴۹۱۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن روسی ضد کرونا مقرون به صرفه تر از نمونه های آمریکایی است

روسیه اعلام کرده که واکسن ضد کرونای ساخت این کشور بسیار مقرون به صرفه تر از انواع آمریکایی این واکسن است.

واکسن روسی ضد کرونا مقرون به صرفه تر از نمونه های آمریکایی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که واکسن ضد کرونای ساخت این کشور به نام «اسپوتنیک وی» مقرون به صرفه تر از نمونه های آمریکایی این واکسن خواهد بود.

به نوشته وبگاه «تایمز ایندیا» شرکت واکسن سازی روسیه در توییتی اعلام کرد که واکسن اسپوتنیک بسیار ارزانتر از واکسن های آمریکایی ضد کرونای «فایزر» و «مدرنا» خواهد بود. در این توییت آمده است که واکسن های ساخت شرکتهای فایزر و مدرنا هرکدام به ترتیب 39 و 50 دلار در (مقیاس  2 دوز برای هر انسان) خواهند بود در حالیکه بهای واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه بسیار ارزانتر از این دو نوع است.

 روسیه نخستین کشوری بود که واکسن ضد کرونا را در شهریور به نام خود ثبت کرد. واکسن اسپوتنیک وی  توسط موسسه تحقیقاتی «گاملیا» ساخته شده است. روسیه هفته گذشته اعلام کرد که این واکسن تا 92 درصد موثر بوده است.

سازمان جهانی بهداشت نیز اخیرا اعلام کرد که در حال انجام رایزنی هایی با نهاد روسی تولیدکننده واکسن اسپوتنیک در خصوص قرار دادن این واکسن در فهرست ویژ ه موسوم به «محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری» است.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای گفت بامرکز پژوهشی همه گیری شناسی و میکروبیولوژی گاملیا در تماس بوده و این مرکز تمایل خودش را برای تقاضای قرار گرفتن در فهرست اضطراری WHO ابراز کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه  روز شنبه به سران کشورهای حاضر در نشست «جی-20» گفت که روسیه آماده است تا واکسن ضد کرونای اسپوتنیک وی را به کشورهایی که به آن نیاز دارند عرضه کند. پوتین افزود که روسیه در حال آماده ساختن واکسن سوم ضد کروناست.

کلید واژه :

واکسن روسی

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha