کد خبر : ۳۴۹۱۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

موفقیت واکسن مدرنا برای کنترل کرونا

شرکت داروسازی «مدرنا» امروز اعلام کرد واکسن آزمایشی این شرکت در جلوگیری در مبتلا شدن به ویروس کووید 19 در مراحل پایانی آزمایش های بالینی 94.5 درصد اثربخشی داشته است.

موفقیت واکسن مدرنا برای کنترل کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، شرکت داروسازی «مدرنا» امروز اعلام کرد واکسن آزمایشی این شرکت در جلوگیری در مبتلا شدن به ویروس کووید 19 در مراحل پایانی آزمایش های بالینی 94.5 درصد اثربخشی داشته است.

این خبر تنها یک هفته پس از انتشار خبر موفقیت آزمایش های بالینی یک شرکت دیگر آمریکایی منتشر شد و نتایج فراتر از انتظار را نشان می دهد.

به گزارش فارس، پیش از این شرکت آمریکایی فایزر با همکاری شرکت آلمانی بایون تک از اثربخشی 90 درصدی واکسن آزمایشی خود خبر داده بود.

به نوشته این گزارش، با توجه به نتایج مدرنا و فایزر، آمریکا می تواند 2 واکسن مجاز برای استفاده اضطراری در ماه دسامبر با بیش از 60 میلیون دوز واکسن موجود تا پایان سال داشته باشد.

آمریکا، سال آینده می تواند به بیش از یک میلیارد دوز تنها برای این دو سازنده واکسن در اختیار داشته باشد که بیش از نیاز کشور 330 میلیون نفری اش است.

آمریکا بیشترین میزان مبتلایان به ویروس کووید 19 و مرگ و میر ناشی از آن در جهان را به خود اختصاص داده است که تاکنون 11 میلیون نفر مبتلا و نزدیک به 250 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

کشورهای چین و روسیه قبلا واکسیناسیون را آغاز کرده اند. روس ها به «Sputnik-V» برای مصرف داخلی در ماه آگوست مجوز دادند. این کشور در 11 نوامبر اعلام کرد این واکسن 92 درصد اثربخشی داشته است.

اعلام خبر تاثیر واکسن کرونا در آزمایش های بالینی باعث مثبت شدن روند منفی بورس های جهانی و افزایش قیمت نفت و همچنین کاهش نسبی قیمت طلا شده است.

کلید واژه :

واکسن مدرنا

،

کنترل کرونا

ثبت نظرات
captcha