کد خبر : ۳۴۹۱۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ورود مجلس برای حل معضل آلودگی هوا در روزهای کرونایی

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت ها طی بر فعالیت صنایع آلاینده در روزهای آینده خبر داد.

ورود مجلس برای حل معضل آلودگی هوا در روزهای کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس به شرایط ویژه کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با آلودگی هوای کلانشهرها اشاره کرد و گفت: کارشناسان فراکسیون محیط زیست بیش از دو هفته است که به صورت تخصصی با کمک منابع خارجی و گردآوری نظر کارشناسان داخلی در خصوص نحوه مدیریت منابع آلاینده هوا در کلانشهرها مطالعه می کنند.

نیازمند تدابیر ویژه در ایام وارونگی هوا هستیم

وی اظهار داشت: بنابر بررسی های صورت گرفته و با توجه به یافته های بین المللی به این جمع بندی رسیدیم که امسال باید تدابیر ویژه ای در ایام وارونگی هوا در شهرهای صنعتی و کلانشهرها در نظر بگیریم.

نمی توانیم به مردم بگوییم با خودروی تک سرنشین بیرون نیایند

رییس فراکسیون محیط زیست با بیان اینکه با توجه شیوع گسترده ویروس کرونا و نارسایی های موجود حمل و نقل عمومی نمی توانیم به مردم بگوییم با خودروی تک سرنشین بیرون نیایند، اظهار داشت: به همین دلیل باید تمرکز خود را بر کاهش فعالیت منابع ثابت آلاینده بگذاریم.

باید کنترل صنایع مازوت سوز تشدید شود

وی با اشاره به اینکه بسیاری از صنایع در پایتخت و دیگر کلانشهرها بخصوص اصفهان و اراک بر کاهش کیفیت هوا و انتشار ذرات معلق تاثیر دارند، گفت: می توان فعالیت این صنایع را کنترل کرد و بر استفاده از سوخت آنها نظارت جدی تری داشت تا به هیج عنوان مازوت نسوزانند.

ایجاد محدودیت برای فعالیت کارخانه سیمان تهران

رفیعی از ارسال نامه ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت ها طی روزهای آینده خبر داد و بیان داشت: برای مثال می توان فعالیت کارخانه سیمان تهران را با توجه به اینکه ساخت و ساز خاصی را در این ایام شاهد نیستیم از ۱۵ آبان تا میانه های زمستان محدود کرد.

کلید واژه :

مجلس

،

آلودگی هوا

،

کرونا

،

صنایع آلاینده

ثبت نظرات
captcha