کد خبر : ۳۴۹۰۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سد آناهیتا کنگاور ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین مساله کنگاور و دغدغه مردم این شهرستان تکمیل سد آناهیتا و آبگیری آن است که تاکنون ۷۴…

سد آناهیتا کنگاور ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «علی رضایی» روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کنگاور در سرسرای بخشداری، افزود: با جدیت موضوع تکمیل سد آناهیتا را از طریق وزارت نیرو پیگیری می کنم.

وی در ادامه با اشاره به عدم گازرسانی به ۴۲ روستای حوزه انتخابیه توضیح داد: با پیگیری که از طریق وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز انجام دادم گازرسانی به خانه های مردم قبل از فصل زمستان مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

وی گفت: مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه در تماس تلفنی با اینجانب قول مساعد نسبت به گازرسانی به روستاهای کنگاور در کمترین زمان ممکن را داده است.

او تاکید کرد: مدیران با روی گشاده با مردم که این روزها مشکلات فراوانی دارند برخورد کنند تا یک رضایتمندی نسبی در بین آحاد جامعه ایجاد شود.

اتمام سه پروژه عمرانی کنگاور در اولویت است

سرپرست فرمانداری کنگاور نیز در این جلسه گفت: مشکل تامین اعتبار پروژه های عمرانی شهرستان با حمایت نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.

«فرزاد الماسی» افزود: برای تکمیل سد آناهیتا ۲۰۰ میلیارد تومان، اجرای ۲ بانده کردن محور کنگاور- تویسرکان به ۵۰ میلیارد تومان و ۲ بانده کرده محور ۱۷ کیلومتری کنگاور- نهاوند که ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیاز به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

پنج شنبه بازار با اجازه ستاد کرونا شهرستان فعالیت کرده است

شهردار کنگاور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعطیلی پنج شنبه بازار دارای مصوبه ستاد کرونا شهرستانی بود، توضیح داد: با توجه به شرایط اقتصادی کسبه فرماندار وقت اجازه برپایی پنج شنبه بازار را صادر کرد و فعالیت آنها در حال حاضر به خاطر اجازه مسوُولان بوده است.

«رامین صادقی» افزود: در صورتی که ستاد مقابله با کرونا شهرستان تصمیم به تعطیلی بازارهای هفتگی بگیرد به طور قطع از برپایی آنها ممانعت می شود.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و معیشتی این کسبه را باید مدنظر قرار داد و در صورت برپایی پنج شنبه بازار کسبه با فاصله ۱۰ متری از هم جانمایی خواهند شد. 

«فریدونی» رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کنگاور هم در این جلسه از تحقق ۷۵ درصدی اشتغال شهرستان خبر داد و افزود: تلاش می کنیم تمامی سهمیه اشتغال کنگاور محقق شود.

کنگاور نیاز جدی به دستگاه اکسیژن ساز دارد

رییس شبکه بهداشت و درمان کنگاور نیز با تاکید بر شرایط بحرانی شهرستان از نظر کرونا اظهار داشت: با توجه به افزایش میزان بستری هایی کرونایی تعداد تخت ها را از ۱۶ تخت به ۳۲ تخت افزایش دادیم.

«حسین امیری» افزود: برای رسیدگی بهتر به بیماران کرونایی نیاز جدی به دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان است.

او نیز موافقت خود را در خصوص برپایی پنج شنبه بازار با رعایت فاصله ۱۰ متری کسبه از هم اعلام کرد.

وی از نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی خواست پیگیر افزایش تعداد سهمیه کادر بیمارستانی کنگاور که قرار است از طریق  آزمون استخدامی جذب شوند، باشد.

در ادامه برخی از اعضای شورای اداری کنگاور از روند اجرای پروژه سد آناهیتا و گازرسانی به روستاهای خزل غربی بازدید کردند.

کنگاور در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

سد آناهیتا کنگاور

،

پیشرفت فیزیکی

ثبت نظرات
captcha