کد خبر : ۳۴۹۰۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازیافت ۹۰ درصدی آب مصرفی در صنعت مس

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس گفت: صنعت مس در رده صنایع سازگار با کم آبی قرار دارد و بیش از ۹۰ درصد آب مصرفی در این صنعت بازیافت و به چرخه تولید باز می گردد.

بازیافت ۹۰ درصدی آب مصرفی در صنعت مس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از شرکت ملی صنایع مس ایران، سعدمحمدی در جلسه بازدید از مجتمع مس سونگون اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس ایران انرژی های مورد نیاز خود یعنی آب و برق و … را خود تأمین می کند و صنعت مس در رده صنایع سازگار با کم آبی قرار دارد و بیش از ۹۰ درصد آب مصرفی در این صنعت بازیافت و به چرخه تولید باز می گردد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست و به کارگیری تجهیزات و تکنولوژی هایی با بالاترین سطح استاندارد محیط زیستی جزو دغدغه های اصلی شرکت مس برای توسعه است، گفت: صیانت از محیط زیست اولویت اصلی ماست و شرکت مس با استناد به پروژه انتقال آب در دست اجرای خود، بیش از همه درک لازم از ارزش آب را دریافت کرده است از این رو در برداشت از آب های سطحی که در صورت وجود آب در پیت ها بر اثر بارش و … امکان معدنکاری نخواهد بود و بخش دوم آب های زیرزمینی است که باید مطالعات لازم علمی صورت گیرد و نباید با احتمالات در مورد آن تصمیم گیری و رفتار شود.

وی افزود: در دنیا برای معادن مسی که در نقاط کم آب و کویری واقع شده اند از تکنولوژی جدید فلوتاسیون استفاده می شود و در این فرایند با استفاده از متدهای علمی روز دنیا و با توجه به عایق بندی های این تکنولوژی امکان نفوذ کوچک ترین قطره ای به آب های زیر زمینی وجود ندارد و از این رو در جهت حفظ آب های زیرزمینی مشکلی ایجاد نخواهد شد.

سعدمحمدی در ادامه با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته در حوزه های اقتصاد و انرژی، گفت: بر اساس این پیشبینی ها که پایه علمی دارد در ۳۰ سال آینده نفت تنها ۱۳ درصد از انرژی جهان سهم خواهد داشت و این بدین معنی است که دنیای امروزی برای بقا و حضور در بازارهای رقابت جهانی بایستی در فکر انرژی جایگزین باشند.

وی افزود: در کنار این موضوع و بر پایه پیش بینی مؤسسات اقتصادی در ۱۰ سال آینده ۳۵ درصد خودروها برقی خواهند شد و تنها عنصری که می تواند در تکنولوژی الکتریسیته شکل بگیرد و جایگزینی هم برای آن پیش بینی نشده است مس است.

مهر

 

کلید واژه :

بازیافت ۹۰ درصدی

،

آب مصرفی

،

صنعت مس

ثبت نظرات
captcha