کد خبر : ۳۴۹۰۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از پروژه های هوشمندسازی و شبکه هوایی برق تهران

پروژه های ساز و کاری صنعت برق تهران بزرگ شامل هوشمندسازی مرکز اتفاقات برق (هما) و جایگزینی کامل شبکه هوایی پایتخت با کابل خودنگهدار به جای سیم های مسی در شبکه…

بهره برداری از پروژه های هوشمندسازی و شبکه هوایی برق تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  استاندار تهران در این مراسم که با حضور «رضا اردکانیان» وزیر نیرو برگزار شد، گفت: اهمیت تامین برق در استان تهران زمانی برجسته تر می شود که بدانیم میزان تمرکز جمعیت در این استان به ازای هر متر مربع ۲۰ برابر متوسط کشوری است.

انوشیروان محسنی بندپی یادآورشد: در کلانشهر تهران در هر کیلومتر مربع ۹۵۰ نفر زندگی می کنند و اهمیت خدمات رسانی در حوزه آب و برق در میزان رضایتمندی مردم در شرایط فعلی که دشمن در صدد ناامیدسازی است به چشم می خورد.

محسنی بندپی همچنین با اشاره به ضرورت تغییر مسیر کانال های انتقال برق فشار قوی از کنار منازل مسکوانی در شهر و استان تهران اظهارداشت: در کنار بهره برداری طرح ها در بخش های مختلف عمرانی و رفاهی باید به حلقه مفقوده افزایش بهره وری دقت کنیم.

استاندار تهران گفت: یکی از بخش های نارضایتی مردم وجود بوروکراسی های زائد در ادارات است و همه مدیران ملزم هستند تا با رفع این موانع رضایتمندی مردم را ارتقا دهند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به مساله کرونا خاطرنشان کرد: روزانه یک میلیون نفر مسافر در مترو  و ۸۰۰ هزار نفر از طریق اتوبوس در تهران جابه جا می شوند و این حجم از تردد کار مدیریت بیماری کرونا را دشوار می کند.

شبکه هوایی انتقال برق نوعی از خط انتقال است که در آن از دکل برق و تیر برق برای نگه داشتن کابلها بالاتر از سطح زمین استفاده می شود. از آنجایی در این گونه خطوط از هوا به عنوان عایق کابل ها استفاده می شود این روش انتقال یکی از کم هزینه ترین و بهینه ترین روش های انتقال برق است.

ایرنا

 

کلید واژه :

هوشمندسازی

،

شبکه هوایی برق

،

تهران

ثبت نظرات
captcha