کد خبر : ۳۴۹۰۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشف ماده ای در زهر زنبور عسل که خاصیت آنتی بیوتیکی دارد

با افزایش مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک های قدیمی تلاش برای تولید این دارو با استفاده از منابع جدید آغاز شده و زهر زنبور عسل را می توان بدین منظور به کار برد.

کشف ماده ای در زهر زنبور عسل که خاصیت آنتی بیوتیکی دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از نیواطلس، پیش بینی می شود در آینده نه چندان دور بسیاری از آنتی بیوتیک های امروزی کارایی خود برای نابودی باکتری ها را از دست بدهند و لذا محققان دانشگاه پنسیلوانیا در تلاش برای استخراج مولکول های ضد میکروب از زهر زنبور عسل هستند.

آزمایش های اولیه ای که در این زمینه بر روی موش ها صورت گرفته، امیدوارکننده بوده و انتظار می رود این موفقیت در صورت انجام آزمایش های مذکور بر روی انسان ها نیز تکرار شود.

بررسی ها نشان می دهد که اگر برای تولید آنتی بیوتیک های جدید اقدام نشود تا سال ۲۰۵۰ شاهد مرگ حدود ۱۰ میلیون نفر در جهان به علت فعالیت مخرب باکتری های مخرب و بیماری زا خواهیم بود. برای جلوگیری از وقوع این فاجعه تلاش برای تولید آنتی بیوتیک های جدید و مؤثر از بیش از یک دهه قبل آغاز شده است.

پیش از این از زهر مارهای زنگی و عقرب هم برای تولید آنتی بیوتیک استفاده شده، اما نتایج به دست آمده هنوز قطعی نیستند. ماده ای در زهر زنبور عسل که ممکن است برای تولید آنتی بیوتیک مؤثر باشد، نوعی پلیمر به نام mastoparan-L (mast-L) است که اگر چه باکتری ها را می کشد، اما فعلاً برای انسان هم مضر است و باعث نابودی گلبول های قرمز می شود. لذا محققان در تلاش برای یافتن راهی برای خنثی کردن عوارض جانبی استفاده از این پلیمر هستند.

مهر

 

کلید واژه :

زهر زنبور عسل

،

خاصیت آنتی بیوتیکی

ثبت نظرات
captcha