کد خبر : ۳۴۹۰۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید جی پی اس خانگی برای کنترل هوشمند لوازم برقی با گوشی

شرکت شیوآمی از تولید یک ابزار جی پی اس هوشمند خانگی خبر داده که با استفاده از آن می توان لوازم برقی هوشمند را با تلفن همراه کنترل و مدیریت کرد.

تولید جی پی اس خانگی برای کنترل هوشمند لوازم برقی با گوشی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از اسلش گیر، کنترل لوازم خانگی با استفاده از ابزار قابل اتصال به شبکه اینترنت و وای – فای پدیده جدیدی نیست، اما این کار معمولاً با برخی نقص ها و تاخیرها همراه است.

شیوآمی برای حل این مشکل با استفاده از یک فناوری پهن باند مبتنی بر جی پی اس، گوشی های هوشمند سنتی را در قالب ابزار کنترل از راه دور به کار گرفته است. این فناوری جایگزین استفاده از اشعه مادون قرمز می شود که در بسیاری از ابزار هوشمند کنترل لوازم خانگی به کار می رود.

فناوری پهن باند مذکور که به یودبلیو بی نیز شهرت دارد، از امواج رادیویی کم مصرف، برد کوتاه و دارای پهنای باند بالا برای انتقال داده ها استفاده می کند و پهنای باند آن از ۵۰۰ مگاهرتز آغاز می شود. این فناوری در نمایشگرهای بی سیم، روترها و حتی چاپگرهای کوچک جیبی قابل استفاده است و تداخلی با دیگر امواج بی سیم ندارد.

شیوآمی از همین فناوری هم برای انتقال داده و هم برای موقعیت یابی وسایل برقی خانگی استفاده می کند و در نتیجه می توان بدین شیوه لوازم یادشده را کنترل کرد و دیگر برای این کار نیازی به استفاده از بلوتوث و اینترنت نیز نخواهد بود. شیوآمی در حال برنامه ریزی برای تجاری سازی این فناوری است.

مهر

 

کلید واژه :

جی پی اس خانگی

،

کنترل هوشمند لوازم برقی با گوشی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha