کد خبر : ۳۴۹۰۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ماسک خطر ابتلا به کرونا را کاهش می دهد

استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث می شود افراد شانس بیشتری برای مبتلا نشدن به ویروس کرونا داشته باشند.

ماسک خطر ابتلا به کرونا را کاهش می دهد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، متخصص بیماریهای عفونی با توجه به اینکه وضعیت کشور از لحاظ همه گیری کرونا مطلوب نیست از مردم می خواهیم استفاده از ماسک را در اولویت قرار بدهند، زیرا زدن ماسک بهترین روش برای پیشگیری از این بیماری است.

داود یادگاری اظهار داشت: ماسک ها انواع مختلفی دارد و حتی ماسک معمولی به خصوص هنگام حضور در اجتماعات، ادارات، مغازه ها و فروشگاهها باید استفاده شود، هر چند شستن دست با آب و صابون یا مواد ضد عفونی کننده برای پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک کننده است، اما ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی دو اصل بسیار مهمتر محسوب می شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: نحوه استفاده از ماسک نیز مهم است، افراد نباید یک ماسک را چند روز متوالی بزنند زیرا فوق العاده آلوده بوده و باید بطور مرتب تعویض شود و سپس در یک کیسه پلاستیک قرار داده و به سطل زباله بیاندازید تا دوباره مورد مصرف قرار نگیرد.

 یادگاری با بیان اینکه ماسک اگر خیس یا مرطوب شد، باید سریع عوض شود، تصریح کرد: استفاده از ماسک می تواند از انتشار قطرات عفونی از یک فرد آلوده به شخص دیگر و آلودگی احتمالی محیط توسط این قطرات جلوگیری کند و استفاده از ماسک جراحی توسط افراد سالم در خانه یا در تماس بیمار با بیمار نیز یک اقدام پیشگیرانه مفید است.

به گفته وی، بندها و یا کش های نگاهدارنده و محکم کننده ماسک باید بدرستی در پشت سر قرار گرفته و ماسک به طور کامل بر روی صورت قرار گیرد و به طور کامل بینی و دهان را بپوشاند.

یادگاری افزود: هرگز از ماسک با اندازه مناسب مخصوص بزرگسالان برای کودکان استفاده نشود و از ماسک های مخصوص کودکان استفاده شود تا صورت به طور کامل و صحیح بر روی بینی و دهان کودک قرار گرفته و از ورود آلاینده ها و مواد حساسیت زا جلوگیر کند.

کلید واژه :

ماسک خطر

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha