کد خبر : ۳۴۹۰۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای بومی سازی پروژه کشت سلول بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

مدیر یک شرکت دانش بنیان تحت پوشش مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از طراحی و بومی سازی پروژه سلول بنیادی خبر داد.

اجرای بومی سازی پروژه کشت سلول بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، معید دهقانپور فراشاه؛ مدیر این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بومی سازی پروژه سلولی و طراحی دستگاه کاندیشن مدیا سرم استم سل (حاصل از محیط کشت سلولی مزانشیم)، برای اولین بار در ایران توسط شرکت ما انجام شده است. 

وی افزود: دانش فنی طراحی دستگاه کاندیشن مدیا سرم استم سل در اختیار سه کشور است و  دارای ارزش افزوده فوق العاده ای است و ما در نظر داریم تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، این محصول را به صورت صنعتی تولید و در بازار ارائه کنیم.

دهقانپور عنوان کرد: شرکت ما در زمینه تولید ۹ محصول با مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران قرارداد همکاری دارد و تعاملات خوبی هم برقرار است.

مدیر این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا، ۹ دستگاه تولید کردیم که شامل سیستم های استریل کننده، دستگاه UVC، دستگاه اوزون، تونل های ضد عفونی کننده، مهپاش های اتوماتیک و غیر اتوماتیک، موتورهای NIV ، ونتیلاتور و دستگاه تولید ضدعفونی کننده مولتی اکسیدان است. همچنین برای اولین بار در ایران کاور اتوماتیک کفش را طراحی و تولید کردیم.

وی گفت: این شرکت دانش بنیان به عنوان کارگزار رسمی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در شهر شنزن چین است.

دهقانپور خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم از جوامع پیشرفته عقب نمانیم، باید دانشگاه ها زیر ساختهای لازم جهت دستیابی به دانشگاه  نسل سوم را فراهم کنند تا دانشجویان علاوه بر فراگیری علم و تخصص ، توانمندی لازم برای کارآفرینی و کسب درآمد را کسب کنند.

وی افزود: دستیابی به دانشگاه نسل سوم سبب رشد اقتصادی و درآمدزایی می شود؛ لذا دانشگاه علوم پزشکی ایران هم با این وسعت باید از ظرفیت های موجود در راستای انجام تحقیقات کاربردی و تولید محصولات استفاده کند.

این فعال فناور اظهار داشت: امید است با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و استفاده از زیر ساختهای موجود نظیر اتاق تمیز (Clean room) بتوانیم هر چه سریعتر به محصول مشترک نهایی دست یابیم.

مهر

 

کلید واژه :

بومی سازی

،

پروژه کشت سلول بنیادی

،

دانشگاه علوم پزشکی ایران

ثبت نظرات
captcha