کد خبر : ۳۴۹۰۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن آزمایشی کووید-۱۹ چین ایمن اعلام شد

به گفته محققان، واکسن کروناویروس آزمایشی چین که توسط موسسه زیست پزشکی تحت آکادمی علوم پزشکی چین تولید می شود، در مرحله اولیه آزمایش بالینی ایمن اعلام شد.

واکسن آزمایشی کووید-۱۹ چین ایمن اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش تایمز، محققان (در مقاله ای که هنوز در مرحله پیش از چاپ قرار دارد) گفتند: در یک آزمایش فاز یک بر روی ۱۹۱ شرکت کننده سالم بین ۱۸ تا ۵۹ سال، واکسیناسیون آزمایشی این گروه هیچ واکنش شدیدی نداشته است.

شایع ترین واکنش های جانبی گزارش شده توسط شرکت کنندگان در این آزمایش درد خفیف، خستگی، قرمزی مختصر، خارش و تورم در محل تزریق بود. ناگفته نماند نتایج به دست آمده از این واکسن پاسخ ایمنی نیز ایجاد کرده است.

در این مقاله آمده است: "تمام داده های به دست آمده در این آزمایش ایمن بودن واکسن و واکنش ایمنی این واکسن غیرفعال را پشتیبانی می کند و مطالعات بیشتر در مورد کارایی آن در آینده، دلگرم کننده است. "

چین صدها هزار کارگر در بخش های ضروری و گروه های دیگری را که در معرض خطر زیاد ابتلا به کرونا هستند، با سایر واکسن های تولیدی خود واکسیناسیون می کند، حتی اگر آزمایش های بالینی به طور کامل انجام نشده باشد، البته این واکسیناسیون نگرانی های ایمنی در بین متخصصان ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است که چین در مرحله نهایی آزمایش ها ی بالینی حداقل چهار واکسن آزمایشی قرار دارد.

ایسنا

کلید واژه :

واکسن آزمایشی کووید

،

۱۹ چین

،

ایمن

ثبت نظرات
captcha