کد خبر : ۳۴۹۰۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام

رییس اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این اداره با اولویت کنترل وکاهش بوی نامطبوع مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و شهرک واوان برنامه ریزی و اجرایی شده است.

نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، الهه بیگی اظهار کرد: در نیمه  اول سال جاری به منظور بررسی عملکرد واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی ۴۶۳ واحد مختلف تحت پایش قرار گرفت که  از این بین بیش از ۱۱۰ مورد نظارت و پایش بر واحدهای مولد بوی نامطبوع مستقر در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بوده است و نتیجه این پایش ها صدور ۱۳۶ فقره اخطاریه  به واحدهای آلاینده آب، خاک و هوا بوده است و دو واحد غیر مجاز نیز جمع آوری و منتقل شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه در شش ماه گذشته ۱۰۵ مورد استعلام جهت احداث و بهره برداری واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مختلف به اداره حفاظت محیط زیست واصل و بررسی شده است، گفت: از این تعداد با پنج تقاضا به دلیل مغایرت با ضوابط استقرار ملاک عمل سازمان محیط زیست و قوانین جاری مخالفت شده است و واحدهایی که با استعلام آن ها موافقت شده است، مکلف به رعایت ضوابط محیط زیستی و اقدام برابر قوانین موجود هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در گشت و پایش کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره ۲۴ واحد جدید شناسایی شدند و ۲۳ مورد شکوائیه مردمی با موضوعات مختلف زیست محیطی تحت بررسی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره محیط زیست شهرستان اسلامشهر درپایان گفت: ۲۲ مورد پیگیری قضایی به منظور برخورد قانونی با متخلفان شکار و صید غیرمجاز و واحدهای آلاینده به عمل آمده و طی این مدت ۷۱ مورد از خروجی سیستم های تصفیه خانه فاضلاب واحدهای صنعتی، خدماتی و رودخانه های کن و سالور پایش و نمونه برداری شده است.

ایسنا

کلید واژه :

نظارت و پایش

،

واحدهای مولد بوی نامطبوع

،

مسیر فرودگاه امام

ثبت نظرات
captcha