کد خبر : ۳۴۹۰۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ربات تخصصی برای سرخ کردن ۱۹ ماده غذایی

شیوع ویروس کرونا لزوم خودکار کردن فرایند طبخ مواد غذایی مختلف را افزایش داده و از همین رو رباتی عرضه شده که می تواند ۱۹ ماده غذایی را سرخ کند.

ربات تخصصی برای سرخ کردن ۱۹ ماده غذایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از انگجت، در ماه های اخیر نگرانی از ابتلاء به ویروس کرونا باعث شده تا بسیاری از مردم از مراجعه به رستوران ها هم خودداری کنند. لذا استفاده از ربات های خودکار که بدون دخالت انسان انواع اغذیه را سرخ می کنند نیز کسب و کار بی رونق رستوران دارها را رونق می بخشد.

شرکت آمریکایی میسو رباتیکس که قبلاً رباتی را برای پخت و پز همبرگر تولید کرده بود، این بار ربات سرخ کن انواع مواد غذایی را عرضه کرده است. این ربات فرایند سرخ کردن را به طور خودکار و بر مبنای خواست اپراتور انجام می دهد و می تواند این کار را با سرعت و دقت زیاد انجام دهد.

ترکیب قابلیت های این ربات با اپلیکیشن های سفارش غذا می تواند کل فرایند طبخ تا تحویل غذا را خودکار کند و نیاز به مداخله انسان را از بین ببرد تا امکان ابتلاء به ویروس کرونا به حداقل برسد.

برای افزایش دقت این ربات از نرم افزاری به نام ChefUI استفاده شده که تنظیم دمای محل پخت، مدت زمان سرخ کردن و نظارت بر کل این فرایند را تسهیل می کند. ربات یادشده انواع سبزیجات، مواد گوشتی، حبوبات و غیره را با توجه به تفاوت های آنها سرخ و آماده خوردن می کند. قیمت و زمان عرضه این ربات بعد از تکمیل آزمایش ها بر روی آن صورت می گیرد.

 

کلید واژه :

ربات تخصصی

،

سرخ کردن ۱۹ ماده غذایی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha