کد خبر : ۳۴۹۰۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تجهیزات مورد نیاز برای گلخانه در فصل سرما

در گلخانه ها برای رشد گیاهان و محصولات کشاورزی لازم است که دما در یک محدوده استاندارد توسط هیتر و تجهیزات خاص تأمین و کنترل شود.

تجهیزات مورد نیاز برای گلخانه در فصل سرما

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابراعلام اندیشه سبز، با توجه به اینکه کشت گلخانه ای بیشتر در فصل های سرد سال انجام می گیرد، هیترها نقش اساسی در گلخانه ها ایفا می کنند.

کارخانه های متعددی در زمینه طراحی و ساخت هیتر گلخانه فعال می باشند. یکی از تولیدکننده های قدیمی هیتر گلخانه ای، گروه اندیشه سبز است که بالغ بر ۲۷ سال سابقه تولید موفق در این عرصه دارد. انواع مختلف بخاری گلخانه را می توانید در فروشگاه اندیشه سبز مشاهده نمایید.

انواع هیتر گلخانه

گرمایش مورد نیاز گلخانه ها اساسا توسط هیترهایی تأمین می شود که گرمای پاک تولید می کنند. زیرا گیاهان در برابر گازهای آزاد شده حاصل از احتراق آسیب پذیر می باشند. بهترین هیتر برای گلخانه بخاری های آتش درون می باشند.

این نوع سیستم های گرمایشی در بازار با نام های مختلف کوره هوای گرم، هیتر کابینتی و هیتر اسپانیایی نیز شناخته شده اند. هیتر گلخانه در انواع گازسوز، گازوئیلی و دوگانه سوز طراحی می شود.

در هیترهای گلخانه ای گرما به شکل غیرمستقیم از هیتر گرفته و در محیط داخلی سالن پخش می شود.

ساختار این نوع بخاری ها بدین شکل است که گرما و گازهای داغ حاصل از احتراق در درون کوره و سپس لوله های آتش خوار هیتر چندین پاس جابجا می شوند. این نوع هیترها دارای دودکش بوده و در نهایت دود و آلاینده های آزاد شده از طریق دودکش به محیط بیرون از گلخانه منتقل شده و هیچ نوع آلودگی به داخل سالن راه پیدا نمی کند.

در این نوع هیترها با جابجایی گرمای آزاد شده بدنه یونیت حرارتی هیتر به شدت داغ می شود. در طراحی هیترهای گلخانه ای با توجه به ظرفیت دستگاه از یک و یا چندین فن بزرگ نیز استفاده می شود.

فن ها از یک طرف هوای سرد به داخل هیتر مکش نموده و از طرف دیگر هوای گرم با سرعت بالا به بیرون پرتاب می کنند. در حقیقت گرمای بدنه لوله های آتش خوار و یونیت حرارتی هیتر از طریق فن دستگاه در سالن گلخانه پخش می شود.

بدنه بخاری گلخانه معمولا از گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک ساخته می شود تا بدنه دستگاه در محیطهای مرطوب مقاوم باشد. اما در صورت سفارش هیتر گلخانه با بدنه استیل نیز قابل طراحی است.

خرید بخاری گلخانه ارزان قیمت

در زمینه خرید بخاری گلخانه توجه به کیفیت هیتر و ایمنی آن حائز اهمیت می باشد. چرا که نشت آلاینده و یا دود از این هیترها به داخل سالن باعث توقف رشد و پژمردگی گیاهان کشت شده خواهد شد. همچنین هیتر گلخانه بایستی در برابر خطر افزایش بیش از حد دما و خطر برق گرفتگی و یا آتش سوزی ایمن شده باشد.

گروه اندیشه سبز مفتخر است که با تولیدات با کیفیت این نیاز گلخانه داران عزیز کشور را پاسخگو است. تجهیزات گلخانه اندیشه سبز شامل انواع بخاری، هواکش و دستگاه های رطوبت ساز و سیستم های سرمایشی و پد کولینگ می باشد.

این مجموعه با رعایت استانداردهای مهم و بکارگیری قطعات با دوام انواع هیتر گلخانه گازسوز، گازوئیلی، دوگانه سوز و همچنین هیتر برقی طراحی و تولید می کند.

هیتر گلخانه ای ساخت اندیشه سبز در ظرفیتهای متنوعی ساخته میشوند. یکی از ویژگی های مهم این هیترها راندمان حرارتی آنها بوده که بیش از ۸۵ درصد می باشد. همچنین در طراحی این بخاری ها به ایمنی دستگاه بسیار اهمیت داده شده و یک سیستم ایمنی لایه به لایه در ساخت آنها تعبیه شده است.

سیستمی ایمنی لایه به لایه این هیترها شامل فیوزهای کم آمپر، ترمینال rtp، ترموستات دیگ و ترموستات فن و سوپاپ اطمینان می باشد. لذا این هیترها در برابر خطر افزایش بیش از حد دما و یا نوسانات برقی ایمن شده و با آسودگی خاطر می توان در گلخانه ها از آنها استفاده نمود.

ناگفته نماند که هیترهای ساخت این مجموعه با ۲۴ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش به بازار عرضه می شوند. برای انتخاب بهترین و متناسب ترین هیتر برای گلخانه خود می تونید از کارشناسان گروه اندیشه سبز مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ایسنا

 

کلید واژه :

تجهیزات مورد نیاز

،

گلخانه

،

فصل سرما

ثبت نظرات
captcha