کد خبر : ۳۴۹۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اهدای پلاسما برای بهبودیافتگان کرونا خطری ندارد

مدیرکل انتقال خون استان البرز با بیان اینکه اهدای پلاسما برای بهبودیافتگان کرونا خطری به همراه ندارد گفت: شرط اصلی اهدای پلاسما، گذشتن ۲۸ روز از زمان ترخیص بیماران و بهبودی آنهاست.

اهدای پلاسما برای بهبودیافتگان کرونا خطری ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، میرمحمدعلی حسینی در خصوص اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید _۱۹ اظهار کرد: از بهبودیافتگان کرونایی که ۲۸ روز از درمان کامل و ترخیص آنها از بیمارستان گذشته باشد پلاسما دریافت می شود و این پلاسما برای درمان بیماران بدحال کرونایی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه داشتن سلامت کامل، میانگین سنی بین ۱۸ تا ۶۰ سال و وزن بالای ۵۰ کیلوگرم از شرایط بهبودیافتگان کرونا است، عنوان کرد: بهبودیافتگان می توانند با همراه داشتن کارت ملی، همه ایام هفته به غیر از جمعه ها به اداره کل انتقال خون واقع در ۴۵ متری گلشهر ۴ راه گلزار غربی از ساعت ۸ الی ۱۷ مراجعه کنند.

حسینی با بیان اینکه اهدای پلاسما برای بهبودیافتگان کرونا خطری به همراه ندارد، ادامه داد: در طرح پلاسما درمانی، تمام آزمایش ها روی نمونه خون های دریافتی انجام شده و بر اساس مشخص کردن گروه های خونی و کنترل سلامت، جمع آوری پلاسمای اهداکنندگان صورت می گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه همکاران ما در مراکز اهدای پلاسما خون بهبودیافتگان بیماری کووید _۱۹ آماده پذیرش هستند، متذکر شد: از بهبودیافتگان کرونا خواهشمندیم با اهدای پلاسما در این طرح خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کنند.

کلید واژه :

اهدای پلاسما

،

بهبودیافتگان کرونا

ثبت نظرات
captcha