کد خبر : ۳۴۹۰۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه آغاز می شود

روسیه تصمیم دارد از اواخر ماه آینده میلادی واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا را آغاز کند. در این فرایند واکسن «اسپوتنیکV» به افراد تزریق می شود.

واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در روسیه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تاس، فیودور لیستیسن از مرکز ملی تحقیقات اپیدمولوژی و میکروبیولوژی گامالیا اعلام کرد احتمالاً از اواخر ماه اکتبر واکسن «اسپوتنیکV» برای مقابله با ویروس کرونا به طور عمومی به مردم تزریق می شود.

او در مصاحبه ای با یک کانال تلویزیونی گفت: سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن در اواخر اکتبر تکمیل می شود. واکسیناسیون عمومی نیز به محض پایان یافتن فاز سوم آغاز می شود و امیدوارم موفقیت آمیز باشد.

به گفته لیستین این واکسن در سه یا چهار کارخانه تولید می شود. همچنین روسیه تصمیم دارد تولید آن با همکاری شرکت های خارجی را برنامه ریزی کند. او در این باره افزود: اگر شرکت های داروسازی در هند با تمام ظرفیت خود فعالیت کنند، به تنهایی می توانند واکسن کافی برای نیمی از جمعیت کره زمین بسازند.

روسیه در ۱۱ آگوست نخستین واکسن دنیا علیه ویروس کرونا را ثبت کرد. این واکسن که اسپوتنیکV نام دارد، در انستیتو گامالیا توسعه یافته و آزمایش های بالینی آن در ژوئن- جولای به طور موفقیت آمیز ترکیب شد. به گفته وزارت بهداشت روسیه این واکسن به مدت ۲ سال بدن را در مقابل ویروس ایمن کند.

کلید واژه :

واکسیناسیون عمومی علیه کرونا

،

روسیه

ثبت نظرات
captcha