کد خبر : ۳۴۹۰۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

یک شرکت آمریکایی نواواکس وارد مرحله نهایی آزمایشات واکسن کرونا ویروس می شود

شرکت داروسازی آمریکایی نواواکس وارد مرحله نهایی آزمایشات واکسن کرونا ویروس می شود.

یک شرکت آمریکایی نواواکس وارد مرحله نهایی آزمایشات واکسن کرونا ویروس می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از نیویورک تایمز، شرکت نواواکس که تاکنون واکسنی به بازار عرضه نکرده است، آزمایش فاز ۳ واکسن کروناویروس خود را در انگلستان آغاز کرده است و قرار است در ماه اکتبر نیز این آزمایشات را در ایالات متحده انجام دهد.

این شرکت روز پنجشنبه گفت که مراحل نهایی آزمایش واکسن ویروس کرونا را در انگلستان آغاز کرده و قرار است ماه آینده آزمایشات این واکسن در ایالات متحده آغاز شود.

نواواکس که یک شرکت داروسازی مستقر در ایالت مریلند آمریکاست و هرگز واکسنی را به بازار عرضه نکرده است، در ماه ژوئیه برای تولید واکسن آزمایشی خود که نتایج آن در آزمایشات بالینی اولیه امیدوارکننده بود، با دولت فدرال به توافق ۱.۶ میلیارد دلاری رسید.

انتظار می رود در این مطالعه جدید که به عنوان آزمایش فاز ۳ شناخته می شود، ۱۰ هزار نفر در انگلستان ثبت نام کنند. نیمی از داوطلبان دو دوز واکسن آزمایشی را با فاصله ۲۱ روز دریافت خواهند کرد و باقی نیز دارونما دریافت می کنند. هدف آزمایش این است که واکسن حداقل ۶۰ درصد موثرتر از دارونما باشد.

اگرچه نواواکس ماه ها از پیشتازان مسابقه توسعه واکسن عقب است، اما متخصصان از آزمایش واکسن آن بسیار هیجان زده هستند؛ زیرا نتایج مطالعات اولیه بسیار امیدوارکننده بود.بدن میمون هایی که توسط واکسن این شرکت واکسینه شده اند، محافظت قوی در برابر ویروس کرونا نشان داده اند و نتایج آزمایشات اولیه ایمنی که اوایل ماه جاری در مجله پزشکی" New England "منتشر شد، نشان داد داوطلبانی که این واکسن را دریافت کرده اند بدن آنها سطح بالایی از آنتی بادی های ضد ویروس را تولید کرده است.

این واکسن را می توان در دمای ۳۶ تا ۴۶ درجه فارنهایت نگهداری کرد که این موضوع اجازه می دهد با استفاده از آنچه شرکت به عنوان "کانال های واکسن استاندارد" توصیف کرده، واکسن بین افراد توزیع شود. برخی از واکسن های جدید بعضی شرکت ها از جمله واکسن های فایزر و مدرنا باید در دمای زیر صفر درجه نگهداری شوند. نواواکس هرگز واکسنی را با موفقیت به بازار عرضه نکرده است و معامله ۱.۶ میلیارد دلاری آن با دولت فدرال نشان دهنده یک رای اعتماد بزرگ به شرکتی است که از دهه ها قبل وجود داشته، اما از سال گذشته با مشکل مالی روبرو بوده است.

این شرکت هم چنین چندی پیش با موسسه هندی "سروم"(Serum) برای تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ در هند به توافق رسید. پیش بینی می شود که حداقل ۵۰ درصد این مقدار برای تامین هند باشد. دولت هند اعلام کرد که احتمالا، آزمایش واکسن ساخت این شرکت از اواخر ماه اکتبر در هند آغاز می شود. در حال حاضر آزمایش بالینی مرحله دوم واکسن شرکت نواواکس در آفریقای جنوبی در حال انجام است. "شورای تحقیقات پزشکی هند"(ICMR) و موسسه "سروم" برای توسعه بالینی واکسن شرکت نواواکس همکاری کرده اند. این آزمایش در نیمه دوم ماه اکتبر، پس از تولید واکسن توسط موسسه "سروم" انجام خواهد شد و توسط موسسه تحقیقات ایدز شورای تحقیقات پزشکی هند هدایت می شود. این دومین واکسنی است که آزمایش بالینی آن برای هند برنامه ریزی شده است.

کلید واژه :

واکسن

،

کرونا ویروس

ثبت نظرات
captcha