کد خبر : ۳۴۸۹۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رونمایی از اولین سیستم اسکوتر اشتراکی در ایران

رونمایی از سیستم اسکوتر اشتراکی یوراید یکی از مهم ترین اتفاقات مراسم امسال روزجهانی بدون خودرو در تهران بود.

رونمایی از اولین سیستم اسکوتر اشتراکی در ایران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابراعلام یوراید، در روز سه شنبه یکم مهرماه، مراسمی بمناسبت روز جهانی بدون خودرو در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

شایان ذکر است این مراسم با جمع کثیری از مدیران و مسئولان شهرداری تهران، چهره های معروف و علاقه مندان به حمل و نقل پاک برگزار شد. همچنین در این مراسم، از اولین سیستم اسکوتر اشتراکی هوشمند در ایران با برند یوراید رونمایی شد.

یوراید چیست؟

به طورکلی یوراید سیستم هوشمند دوچرخه و اسکوترهای اشتراکی در سطح شهر است. امروزه در دنیا اینگونه سیستم ها طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. دوچرخه ها و اسکوترهای اشتراکی به بخش حمل ونقل سبز راه پیدا کرده اند.

شرکت یوراید بدنبال آن است که این سیستم را در تهران و سایر شهرهای ایران عملیاتی کند؛ تا افراد در شهرهای مختلف بتوانند تنها با استفاده از یک اپلیکیشن  که طراحی آن نیز توسط خود این شرکت انجام گرفته است، به کمک اسکوتر و دوچرخه های برقی اشتراکی به نقاط مختلف شهر تردد کنند.

این روش کمک شایانی به حفظ محیط زیست و از بین رفتن ترافیک های سنگین در کلان شهرها می کند.

رونمایی از سیستم اسکوتر اشتراکی یوراید در مراسم روز جهانی بدون خودرو

روز یکم مهرماه، روز جهانی بدون خودرو نام دارد. اصولاً مردم در این روز خودروهای شخصی خود را کنار می گذارند و ترجیحاً مسیر خود را پیاده طی می کنند یا از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی پاک مانند دوچرخه و اسکوتر استفاده می کنند. 

نکته جالب در مورد این مراسم، استقبال بی نظیر سفیران فرهنگی و هنری کشورها است. به عنوان مثال در این رویداد، مسئول سفارتخانه هلند به همراه معاون فرهنگی این سفارتخانه از سیستم هوشمند یوراید بازدید کرده و از اسکوترهای برقی اشتراکی شرکت یوراید استفاده کردند.

همچنین بازیگر معروف و محبوب سرکار خانم میترا حجار که از چهره های بنام سینما و تلویزیون است در این مراسم حضور داشت. وی پس از استفاده از اسکوترهای اشتراکی یوراید آن را تجربه ای جدید عنوان کرد. 

به علاوه در این مراسم، یعقوب آزاده دل، مدیر توسعه سیستم های حمل و نقل پاک شهر تهران اذعان داشت که استفاده از وسایل حمل و نقل پاک در کاهش سطح آلودگی هوا و کاهش حجم ترافیک کلان شهر تهران نقش بسزایی خواهد داشت.

وهاب میزانی، معاون آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز از دیگر بازدیدکنندگان سیستم اسکوتر اشتراکی یوراید بود.

در این مراسم معاون و اعضای معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه شش نیز از سیستم هوشمند یوراید بازدید و از آن استفاده کردند.

امضای یوراید بر تخته روز جهانی بدون خودرو

در پایان این مراسم، مدیران شهری نماد روز جهانی بدون خودرو را امضا کردند؛ حمید مرادی مدیر پروژه یوراید نیز از امضا کنندگان این نماد بود و نام یوراید را بعنوان یکی از شرکت های فعال حوزه میکروموبلیتی و حمل و نقل پاک روی این نماد ثبت کرد.       

                                                                                                              

یوراید به زوی در سطح شهرها

سیستم اسکوتر و دوچرخه اشتراکی یوراید از طریق  اپلیکیشن یوراید مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران با استفاده از این اپلیکیشن می توانند به دستگاه های محدوده خود دسترسی داشته باشند، قفل دستگاه را باز و بسته کنند و پس از رسیدن به مقصد هزینه ی سفر را پرداخت کنند.

لازم به ذکر است سیستم اسکوتر و دوچرخه اشتراکی یوراید به زودی در تهران در اختیار شهروندان تهرانی قرار می گیرد و علاقه مندان به گسترش حمل و نقل پاک می توانند به زودی از این وسایل جهت عبور و مرور در سطح شهر استفاده کنند.

ایسنا

 

کلید واژه :

سیستم اسکوتر اشتراکی

،

ایران

،

رونمایی

ثبت نظرات
captcha