کد خبر : ۳۴۸۹۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جمع آوری شدن بیش از ۱۰ هزار مترمربع تور ماهیگیری از سد زاینده

رییس اداره حفاظت محیط زیست چادگان گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۱۰ هزار متر مربع تور ماهیگیری…

جمع آوری شدن بیش از ۱۰ هزار مترمربع تور ماهیگیری از سد زاینده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجتبی حاجتی افزود: این مقدار تور ماهیگیری به صورت متناوب توسط محیط بانان حین گشت و کنترل، نورکشی و قلاب کشی در محدوده منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود شناسایی شدند.

وی زمان گشت های محیط بانان را شبانه و به وسیله قایق موتوری اعلام و اضافه کرد: در این زمان متخلفان در محل نیستند و یا با شنیدن صدای قایق متواری می شوند و حین فرار ادوات خود را جای می گذارند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست چادگان بیان کرد: در این مدت  همچنین تعداد زیادی ادوات صید ماهی که از متخلفان در سواحل دریاچه سد زاینده رود به جا مانده بود پس از جمع آوری به پاسگاه محیط بانی چادگان منتقل شد.

حاجتی با بیان اینکه صید غیرقانونی سبب کاهش جمعیت ماهیان دریاچه سد زاینده شامل ماهی  های کپور، دندان دار، قزل آلای رنگین کمان و آمور می شود، گفت: طبق دستور سازمان حفاظت محیط زیست صید ماهی به هر روش در استان ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.

دریاچه سد زاینده رود زیستگاه بسیاری از گونه های آبزی و پرندگان مهاجر و یکی از سه محل اصلی جوجه آوری پرندگان از جمله  کاکایی ارمنی محسوب می شود که همه ساله از اواسط خرداد تا اواخر تیر در جزایر این دریاچه تخمگذاری می کنند.

گونه های مختلف گیاهی از قبیل انواع گونه ها، جاوشیر، انجیر وحشی، بادام وحشی و سروکوهی در این ناحیه رویش دارند.

منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود با مساحت ۳۵ هزار هکتار در شمال غربی استان اصفهان واقع است.

شهرستان چادگان در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

تور ماهیگیری

،

سد زاینده رود

،

جمع آوری

ثبت نظرات
captcha