کد خبر : ۳۴۸۹۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وارد نمودن تعداد قابل قبولی واکسن برای درمان کرونا توسط دولت جمهوری اسلامی ایران

معاون وزیر بهداشت گفت: علی رغم مشکلات تحریم دولت تعداد قابل قبولی واکسن برای درمان کرونا وارد کرده مابقی نیز تامین خواهد شد.

وارد نمودن تعداد قابل قبولی واکسن برای درمان کرونا توسط دولت جمهوری اسلامی ایران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران: قاسم جان بابایی اظهار داشت: درخصوص شروع اپیدمی آنفلوانزا زمان مشخصی را نمی توان پیش بینی کرد، ولی با شروع فصل پاییز احتمال شیوع آنفلوانزا می رود، حتی در برخی موارد در طی سال دو بار اپیدمی آنفلوانزا داریم، با آنکه آنفلوانزا نیاز به درمان تخصصی ندارد بلکه با یک مسکن فرد درمان می شود، ولی نگرانی ما در بحث علائم این دو بیماری است که متاسفانه قابل تشخیص نیستند.

وی افزود: با این وجود خوشبختانه زیرساخت های آزمایشگاهی برای تست آنفلوانزا و کرونا فراهم است، اگرچه در سال های قبل هم در تجهیزات آزمایشگاهی برای تست آنفلوانزا مشکلی نداشتیم.

معاون درمان وزیر بهداشت تصریح کرد: در خصوص مسئله واکسن آنفلوانزا با تلاش دولت نگرانی در این خصوص وجود ندارد و از طرفی آنفلوانزا نسبت به کرونا سرایت پذیری کمتری دارد، در صورتی که مردم ماسک بزنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، مطمئنا آمار آنفلوانزا نسبت به سال گذشته کاهش چشم گیری خواهد داشت.

جان بابایی بیان کرد: علی رغم مشکلات تحریم دولت تعداد قابل قبولی واکسن برای درمان کرونا وارد کرده مابقی نیز تامین خواهد شد، این واکسن ها از طریق مراکز بهداشتی در مرحله نخست برای زنان باردار، بیماران خاص و افرادی که بیماری زمینه ای دارند پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در بازدید سرزده ای که امروز از بیمارستان ساوه داشتیم خوشبختانه مراقبت ها مطلوب بوده و پروتکل های ملی نیز در این بیمارستان رعایت شده، ولی شهرستان ساوه با توجه به رشد فزاینده جمعیت از لحاظ ساخت مراکز درمانی عقب مانده که انتظار داریم بیمارستان بزرگتر با تجهیزات بیشتر در این شهرستان داشته باشیم؛ بنابراین تسریع در ساخت بیمارستان جایگزین مدرس نیاز ضروری شهرستان ساوه است.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: باوجود مشکلات فضای بیمارستانی، ولی خوشبختانه اورژانس بسیار خوب و مکمل اورژانس فعلی ساخته شده که می توانیم بخش زیادی از بستری ها در این اورژانس انجام داد.

جان بابایی اضافه کرد: دومین سی تی اسکن به زودی در بیمارستان مدرس راه اندازی می شود و همچنین تعداد زیادی متخصص به کادر درمان به دانشکده علوم پزشکی ساوه اضافه خواهیم کرد.

فردا نیوز

کلید واژه :

معاون نمکی

،

وارد نمودن

،

واکسن

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha