کد خبر : ۳۴۸۹۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آبزیان سد سهرین زنجان طعمه بی تدبیری و لجبازی کشاورزان شدند

در پی استفاده بی رویه و تخلیه غیر اصولی آب سد طبیعی سهرین زنجان از سوی برخی از کشاورزان و باغداران منطقه، هزاران قطعه آبزی در این سد خاکی تلف شدند.

آبزیان سد سهرین زنجان طعمه بی تدبیری و لجبازی کشاورزان شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یکی از اهالی منطقه به تلف شدن انواع آبزیان در سد سهرین اشاره کرد و گفت: آب موجود در سد خاکی سهرین از طریق لوله های بزرگ به منظور آبیاری باغات و زمین های کشاورزی از سوی برخی افراد به پشت سد انتقال داده شده که در نتیجه آب سد تمام شده و مرگ ناخوشایند و تلخ آبزیان را (سد و مسیر هدایت آب)، رقم زده است

وی افزود: مشاهده صحنه مرگ ماهیان، دل هر بیننده ای را می آزارد که این کار ناپسند و غیرانسانی به دور از انصاف است و مسوؤلان باید با مسببان این حادثه بسیار تلخ برخورد قانونی لازم را انجام دهند تا حقوق حیوانات در سایه بی تدبیری و بی مسوولیتی ها نادیده گرفته نشود.  

معاون نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: با خشک شدن آب سد سهرین، حادثه ای تلخ برای آبزیان رقم خود که عوامل محیط زیست زنجان پس از اطلاع از تلف شدن هزاران قطعه ماهی در این سد طبیعی، در صدد پی گیری موضوع برآمدند.

پرویز رستمی با بیان اینکه متاسفانه خشک شدن آب این سد موجب مرگ انواع آبزیان و ماهیان آن شده است، افزود: این سد خاکی از سوی آبخیزداری ایجاد شده است اما متولی ماهی ریزی در این سد هنوز مشخص نشده و تاکنون نیز هیچ ارگانی آن را برعهده نگرفته است.

وی اظهار داشت: موضوع همچنان از سوی این اداره کل در دست تحقیق و بررسی است تا معلوم شود که کدام اداره و ارگانی مجوز ماهی ریزی در این سد را داده است که در صورت دستیابی به نتیجه، نسبت به اطلاع رسانی اقدام خواهد شد.  

کلید واژه :

آبزیان سد سهرین

،

زنجان

ثبت نظرات
captcha