کد خبر : ۳۴۸۹۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حسگر زیستی قند خون ورزشکاران را رصد می کند

یک حسگر زیستی برای رصد قند خون ورزشکاران توسعه یافته که روی بازوی فرد می چسبد و اطلاعات مربوط به سطح قند خون وی را روی اپلیکیشن موبایل نمایش می دهد.

حسگر زیستی قند خون ورزشکاران را رصد می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، یک شرکت خدمات درمانی در آمریکا از نخستین حسگر زیستی ورزشی قند خون رونمایی کرد. این حسگر قند خون را اندازه می گیرد و مقدار آن را روی تلفن هوشمند نمایش می دهد.

شرکت «آبوت» این دستگاه را ساخته که «لیبر سنس» (Liber Sense) نام دارد و به اندازه یک سکه کوچک است. حسگر مذکور به پشت بازو می چسبد.

«لیبر سنس»  پس از چسبیدن به بازو، سیم نازک ۰.۲ اینچی را زیر پوست کاربر وارد می کند تا فرایند خوانش قند خون را انجام دهد. شرکت تولید کننده ادعا می کند نصب و برداشتن حسگر هیچ دردی ندارد.

دستگاه مجهز به اپلیکیشنی است که با بلوتوث به گجت متصل می شود و اطلاعات مربوط به گلوکز خون کاربر را در هر دقیقه روی نمایشگر موبایل فرد نمایش می دهد. 

شرکت آبوت با این گجت به ورزشکاران کمک می کند با توجه به سطح قند خون شان عملکرد ورزشی خود را ارتقا دهند. زیرا حفظ ثبات قند خون هنگام تمرین ورزشی از خستگی ماهیچه جلوگیری می کند.

کلید واژه :

حسگر زیستی قند خون

،

ورزشکاران

ثبت نظرات
captcha