کد خبر : ۳۴۸۹۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاثیر پلاسمادرمانی در درمان بیماران بدحال کرونایی

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پلاسمادرمانی در درمان طیف زیادی از بیماران بدحال کرونایی که مورد مداوا قرار گرفته اند نتایج خوبی داشته است.

تاثیر پلاسمادرمانی در درمان بیماران بدحال کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیماسادات لاری با اشاره به اینکه پلاسمادرمانی یک روش مؤثر در درمان بیماران بدحال کرونایی است، اظهار داشت: در طیف زیادی از این بیماران که تحت پلاسما درمانی قرار گرفته اند این روش نتایج خوبی به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان انتقال خون متولیان اصلی برای پلاسمادرمانی هستند، ابراز داشت: در برخی از استان ها دانشگاه ها و در برخی دیگر سازمان انتقال خون وظیفه دارد تا بیماران بهبودیافته کرونایی را پذیرش کند تا آن ها بتوانند پلاسمای خود را برای اهدای بیماران بدحال کرونایی اهدا کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین با بیان اینکه در روش پلاسما درمانی آنتی بادی موجود در خون فرد بهبود یافته از کرونا به بدن فرد بیمار بدحال کرونایی تزریق می شود، تصریح کرد: این روش با توجه به برآورد های انجام شده در کل کشور نتایج خوبی داشته است که یکی از مهمترین ملزومات این روش اهدای پلاسماست.

وی ادامه داد: از عموم هموطنان مبتلا به کرونا که یک ماه از بهبودی آن ها گذشته است دعوت می کنیم برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون یا مراکزی که دانشگاه های علوم پزشکی معرفی می کنند، مراجعه کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دوز واکسن آنفولانزا برای کشور تأمین شد، خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۲.۵ میلیون دوز از واکسن آنفولانزا برای بخش درمانی و بهداشتی و بیش از ۱۲ میلیون دوز برای عموم با ارز دولتی تهیه شده است که هر شخص می تواند با کارت ملی آن را از داروخانه ها تهیه کند.

لاری افزود: اگر تقاضای واکسن آنفولانزا بیش از آنچه باشد که تهیه کرده ایم امکان تأمین آن از طریق ارز غیردولتی نیز مهیاست.

کلید واژه :

پلاسمادرمانی

،

درمان کووید19

ثبت نظرات
captcha