کد خبر : ۳۴۸۹۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار درباره شیوع موج سوم کرونا

حریرچی درباره شیوع موج سوم کرونا در کشور هشدار داد و افزود: تهران از نظر پخش و انتشار بیماری وضعیت مناسبی ندارد؛ این هفته بیماری کرونا در تهران با شیب شدید به 2 برابر افزایش یافته است.

هشدار درباره شیوع موج سوم کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایرج حریرچی گفت: برخی استان ها نیز وضعیت مناسبی ندارند و بیماری بدون هیچ ملاحظه ای منتظر غفلت های ماست.

او افزود: تجمع در مکان های مختلف برابر با افزایش دوباره است و جامعه ای هوشمند است که تجمعات غیرضروری را در جامعه به صفر برساند بنابراین تاکید می شود هرنوع تجمعی موجب افزایش مبتلا به کرونا می شود.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: اکنون در کشور انگلستان به دلیل اینکه تجمع بیش از ۶ نفر را جرم دانسته اند شاهد کاهش موارد ابتلاء به کرونا هستیم. در فرانسه نیز تصمیمات سختی در مقابله با ویروس کرونا گرفته شده است.

حریرچی گفت: مهمتر از بیمارستان، درمان و اقدامات تشخیصی آنچه کرونا را افزایش می دهد تجمع مردم در مکان های مختلف است بنابراین تاکید می شود با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا باید موارد بهداشتی و فاصله گذاری را با دقت رعایت کرد.

او افزود: پاساژها یکی از مکان هایی است که در آن موارد مقابله با کرونا کمتر رعایت می شود.

حریرچی گفت: رعایت نکردن موارد بهداشتی منجر به افزایش بی رویه ابتلاء به کرونا خواهد شد.

او گفت: کاهش میزان مرگ و میر در بیمارستان ها نشان می دهد کادر درمان عملکرد خوبی دارند اما افزایش میزان مراجعات به به بیمارستان ها گویای افزایش شیوع کرونا و رسیدن به موج سوم کروناست.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تهران از لحاظ اینکه پایتخت کشور است از لحاظ باسوادی بالاترین است چون اکثر دانشگاه ها و وزارتخانه ها در تهران است اما از لحاظ رعایت یکی از ضعیف ترین نقاط کشور در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

میزان ابتلاء در آذربایجان شرقی از متوسط کشوری بالاتر است، زنجان نیز با توجه به میزان بالای تجمع اما با لغو مراسم محرم در حسینیه ها و تکایا توانستند میزان ابتلاء را کاهش دهند.

او افزود: درصدی از مردم که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند می توانند موجب افزایش شیوع کرونا شوند اما استفاده بالایِ ۸۰ درصد ماسک، تأثیر معنی داری بر میزان ابتلاء خواهد داشت.

دکتر حریرچی خبرخوشی هم درباره میزان ابتلاء و بستری بیماری آنفلوآنزا داشت و گفت: جوان ها نیاز به تزریق واکسن ندارند.

سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی تهران هم گفت: بعد از فاجعه تیر که ویروس کرونا در موج دوم ما را غافلگیر کرد شاهد کاهش موارد مبتلا بودیم که کم کم در موارد بستری به تعداد ۳۰ نفر رسیدم اما اکنون دوباره آمارها رو به افزایش و در ۱۵ روز گذشته آمارهای ابتلاء تقریباً دو برابر شده است.

رئیس بیمارستان شریعتی تهران: نگران افزایش مبتلایان به کرونا هستیم، به پرستاران و دکتران هشدار شیوع موج سوم در اواخر شهریور را داده ایم.

او افزود: افزایش سفرها در آخر شهریور موجب افزایش دوباره کرونا شده است اما کادر درمان ما در بیمارستان ها برای موج سوم کرونا آماده هستند.

پیام طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیج دانشوری هم گفت: شمار ابتلاء به کرونا و بستری ها در یک هفته اخیر روند افزایشی گرفته است و متأسفانه به موج سوم کرونا نزدیک می شویم.

او گفت: در اوایل شهریور بیماری کاهش یافت اما به دلیل توجه نکردن مجدد بیماری کرونا افزایش یافته است به طوریکه میزان مراجعات در دو روز گذشته ۲ تا ۳ برابر شده است.

دکتر طبرسی گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اگر مردم موارد بهداشتی را رعایت نکنند با موج سوم و افزایش بیشتر موارد ابتلاء به کرونا را شاهد خواهیم بود.

کلید واژه :

شیوع موج سوم کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha