کد خبر : ۳۴۸۹۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استاندار: کیت تشخیص کرونا درهرمزگان وارد مرحله نهایی شد

استان ها هرمزگان بندرعباس- ایرنا-استاندار هرمزگان گفت: گروه تحقیق و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی استان موفق به ساخت کیت تشخیص کرونا شده که مراحل مختلفی را پشت سرگذاشته و هم اکنون وارد مرحله نهایی شد...

استاندار: کیت تشخیص کرونا درهرمزگان وارد مرحله نهایی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فریدون همتی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری برگزار شد، افزود: این کیت بی نظیر قادر به تشخیص سه نوع بیماری از جمله کووید۱۹ و آنفلوانزا است که امیدواریم باتوجه به پیگیری دانشگاه علوم پزشکی تایید نهایی را بزودی دریافت کند.

وی با قدردانی از گروه های تحقیق و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که شبانه روزی در کنار گروه درمان مشغول فعالیت هستند، بیان داشت: راه اندازی این کیت اتفاقی مهم برای هرمزگان است و می تواند به لحاظ اقتصادی و درمان در استان موثر باشد.
برگزاری مراسم ترحیم ممنوع است
استاندار هرمزگان اظهارداشت: برگزاری همه مراسم های جمعی بویژه ترحیم همچنان ممنوع است و با برگزارکنندگان چنین مراسم هایی برخورد می شود.
همتی از مردم خواست رعایت پروتکل های بهداشتی رابه هیچ وچه کنار نگذارند، چرا که غفلت از این موضوع خسارت جبران ناپذیری را به همراه دارد.
تذکر به فرمانداران بی توجه به دستورالعمل های کرونا
استاندار هرمزگان به برخی از فرمانداران و مدیران شهرهای استان به دلیل بی توجهی و نظارت نداشتن بر دستورالعمل های ابلاغی در شهرستان ها تذکر داد. 
 همتی افزود: با مدیران و فرمانداران در صورت رعایت نکردن به دستورالعمل های ابلاغی در خصوص پروتکل های بهداشتی در تجمع ها در شهرستان ها برخورد قاطع و قانونی انجام می شود.
وی همچنین بر ضرورت بیش از پیش نظارت و رعایت پروتکل ها و برخورد جدی با متخلفان و متولیان بی توجه  دستور داد.    
استاندار هرمزگان اظهارداشت: در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی، همچنان نگرانی های بابت کاهش حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش های مختلف احساس می شود.
همتی ادامه داد: با وجود روند کاهشی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هرمزگان، رعایت اصول بهداشتی همچنان مورد تاکید است.                           
وی همچنین از کارشناسان بهداشت و آموزش وپرورش خواست: کار نظارت مستمر بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدرسه ها با جدیت پیگیری شود.

کلید واژه :

کیت

،

کرونا

،

هرمزگان

،

مرحله نهایی

ثبت نظرات
captcha