کد خبر : ۳۴۸۹۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چه کسانی باید واکسن آنفولانزا بزنند

مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیردار و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: افرادی که از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردارند حتما باید واکسن آنفولانزا را تهیه و استفاده کنند.

چه کسانی باید واکسن آنفولانزا بزنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی شفیعی مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیردار و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان  گفت: با نزدیک شدن به فصل سرما، ما هر ساله شاهد شیوع بیماری آنفولانزا و شبه آنفولانزا هستیم و امسال نگرانی های بیشتری وجود دارد.

او افزود: اگر اپیدمی آنفولانزا مثل سال های قبل بخواهد به شکل خفیف یا شدید اتفاق بیافتد و شیوع پیدا کند، با وجود بیماری کووید ۱۹ در حقیقت یکی از راه هایی که می توان آن را مدیریت کرد این است که افرادی را که از لحاظ سیستم ایمنی بدن ضعیف تر هستند مثل بیماران آسمی، کلیوی، ریوی، زنان باردار و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای همچون دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی و حتی کادر درمان که بیشتر در معرض ویروس ها هستند به زذن واکسن آنفولانزا توصیه کرد.

شفیعی بیان داشت: زدن واکسن در حقیقت راهی است برای پیشگیری از ابتلا به ویروس آنفولانزا و زمان مناسب برای تزریق این واکسن از ۱۵ شهریور ماه تا پایان مهرماه اعلام شده است.

او در خصوص دریافت و تهیه این واکسن تصریح کرد: احتمالا وزارت بهداشت و درمان سامانه هایی را طراحی خواهد کرد که افراد بتوانند واکسن را بدون هیچ دغدغه ای تهیه کنند، بنابراین مردم منتظر این باشند که اخبار مرتبط با توزیع این واکسن و چگونگی دریافت آن را از طریق رسانه ها مطلع شوند.

کلید واژه :

واکسن آنفولانزا

ثبت نظرات
captcha