کد خبر : ۳۴۸۹۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تبدیل شدن جزیره عباسک بوشهر به شهرک زیست فناورانه

بوشهر - استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های ساحلی در استان، گفت: جزیره عباسک بوشهر می تواند به شهرک دانش و زیست فناورانه تبدیل شود.

تبدیل شدن جزیره عباسک بوشهر به شهرک زیست فناورانه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدالکریم گراوند اظهار داشت: ظرفیت های بسیار زیادی برای تولید محصولات دانش بنیان در سواحل استان بوشهر وجود دارد.

وی از اولویت های تولید محصولات در شهرک زیست فناورانه در ساحل بوشهر به جلبک ، محصولات دارویی و غذایی اشاره کرد و ادامه داد: برای توسعه طرح های دانشی در استان پنج مجموعه در حال اهلیت سنجی هستند.

استاندار بوشهر ایجاد شهرک های صنعتی و شیلات را از برنامه های مهم در استان دانست و بیان کرد: شرایط کشت و تولید جلبک دریایی و محصولات دارویی و غذایی دیگر در شهرک های زیست فناورانه بوشهر فراهم است.

وی خواستار همکاری همه دستگاه های ذیربط برای اجرای برنامه های دانش بنیان در استان شد و اضافه کرد: موانع موجود در توسعه سرمایه گذاری محصولات دانشی در استان بوشهر رفع شود.

گراوند با تاکید بر مشخص شدن محل صدور پروانه تأسیس شرکت های سرمایه گذاری دانش بنیان افزود: نظام اداری یکی از موانع مهم در راه توسعه است که گاهاً باعث تأخیر در صدور مجوزها و طولانی شدن سرمایه گذاری می شود.

وی بیان کرد: جزیره عباسک بوشهر یکی از ظرفیت های مهم در اجرای شهرک زیست فناورانه و طرح های دانش بنیان است که می تواند به شهرک دانش و زیست فناورانه تبدیل شود.

مهر

 

کلید واژه :

جزیره عباسک بوشهر

،

شهرک زیست فناورانه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha