کد خبر : ۳۴۸۹۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آشنایی با مفهوم هیدرولیک و کاربردهای آن

امروزه استفاده از پمپ هیدرولیک و یونیت هیدرولیک کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد که برای تهیه ی آن ها می توانید از کارشناسان شرکت آدینه سپهر ایسوا کمک بخواهید.

آشنایی با مفهوم هیدرولیک و کاربردهای آن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابراعلام شرکت آدینه سپهر ایسوا، انسان بسیاری از پیشرفت های خود را در زمینه های گوناگون، مدیون علم فیزیک است! فیزیکدان ها در طول تاریخ تلاش بی وقفه ای برای کاهش مشکلات انجام داده اند که از جمله این تلاش ها می توان به پایه ریزی قانون پاسکال و ساخت سیستم های هیدرولیک اشاره کرد.

شاید از خود بپرسید که قانون پاسکال چه ارتباطی به هیدرولیک دارد؟ اصلا این سیستم های هیدرولیکی چه کاربردی در صنعت و زندگی ما انسان ها دارند؟

هیدرولیک چیست؟ چه کاربردی دارد؟

بسیاری از ما با قانون پاسکال آشنا شده ایم؛ مطابق آن، فشار وارد شده به یک مایع در همه ی جهات به صورت مساوی منتقل می شود. مقدار این فشار با مساحت سطح آن نسبت عکس دارد. یعنی هر چه سطح مقطع کمتر باشد، فشار وارده به آن نیز بیشتر خواهد بود.

حال به منظور برقراری ارتباط بین قانون پاسکال و هیدرولیک باید گفت: سیستم های هیدرولیکی بر مبنای انتقال قدرت توسط یک مایع یا سیال تحت فشار طراحی شده اند و می توان سیال را به وسیله ی لوله ها و شلنگ های هیدرولیک انتقال داد و جریان آن را به کمک شیرهای هیدرولیک کنترل کرد.

تا اینجا با مفهوم سیستم های هیدرولیکی آشنا شدیم؛ اما بنظر شما دلیل استفاده این سیستم ها چیست؟ پاسخ کاملا روشن است! ما با کمک هیدرولیک می توانیم بدون استفاده از لوازم سنگین و حجیم، نیرو را در مقیاس بزرگ جابه جا کنیم. علاوه بر آن، تولید کردن سرعت های پیوسته و دورانی توسط سیستم هیدرولیکی بسیار ساده می باشد.

این ویژگی ها سبب شده است لوازم و ابزار هیدرولیکی در ساخت ماشین آلات صنعتی، صنایع فولاد، کشاورزی، خودروسازی، معدن و صنایع غذایی کاربرد گسترده ای داشته باشند. بنابراین شناخت آن می تواند کمک بزرگی برای پیشرفت های تکنولوژیکی در آینده باشد.

هیدرولیک

ایسنا

 

کلید واژه :

مفهوم هیدرولیک

،

کاربردها

ثبت نظرات
captcha