کد خبر : ۳۴۸۹۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طراحی فاز ۳ تغلیظ سونگون مطابق با آخرین نتایج اکتشافی

طبق اعلام مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون، این طرح با عنایت به افزایش ماده معدنی قابل استخراج در مجتمع مس سونگون، برای تامین خوراک کنسانتره ورودی و تکمیل چرخه تولید در این مجتمع طراحی شده است.

طراحی فاز ۳ تغلیظ سونگون مطابق با آخرین نتایج اکتشافی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی فتوحی در این زمینه با اشاره به رویکرد مدیرعامل شرکت ملی مس ایران مبنی بر افزایش تولید و رونق هرچه بیشتر توسعه طرح های اقتصادی، اظهار کرد: فاز ۳ تغلیظ کنسانتره مس سونگون مشابه فاز ۱و۲ این مجتمع برای خاک ورودی هفت میلیون تن در سال و کنسانتره مس تولیدی ۱۵۰ هزار تن در سال و تولید ۱۵۰۰ تن کنسانتره مولیبدن در سال طراحی شده است.

مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون با بیان این که ذخیره ماده معدنی قابل استخراج در مجتمع سونگون بیش از یک میلیارد تن اعلام شده است، گفت: اصلی ترین دلیل اجرای طرح فاز ۳ نیز دقیقا مرتبط با ذخیره ماده معدنی قابل استخراج است و برابر مهندسی و اعلام طرح های توسعه معدن این مجتمع طرح استخراج این ماده معدنی به موازات اجرای طرح تغلیظ فاز ۳ در حال انجام است.

وی میزان سرمایه ارزی و ریالی مورد نیاز این طرح را در مجموع ۳۰ هزار میلیارد ریال برای احداث سنگ شکن، نوار انتقال مواد، کارخانه و قسمت های جانبی اعلام کرد و افزود: همچنین  ۱۲ هزار میلیارد ریال نیز برای مجمعه انتقال باطله و تامین آب برگشتی برآورد شده است.

فتوحی ضمن تاکید براینکه کارشناسان مجرب شرکت و مهندسان داخلی برای اجرای سریع و بدون نقص این پروژه، توان لازم را دارند، خاطرنشان کرد: بخش عمده تجهیزات اصلی این خط خریداری شده و قسمت های اصلی این پروژه در داخل ساخت خواهد شد و بخش بسیار کوچکی از آن، نیاز به تامین از خارج دارد.

به گفته مجری طرح فاز ۳ تغلیظ سونگون، این طرح در حال حاضر در مرحله خاکبرداری است و انتخاب مشاور طرح نیز صورت گرفته است. همچنین شناسایی پیمانکاران برای اجرای این طرح به صورت EPC انجام شده و به زودی اسناد مناقصه تکمیل و مناقصه برگزار خواهد شد.

ایسنا

 

کلید واژه :

طراحی فاز ۳ تغلیظ سونگون مطابق با آخرین نتایج اکتشافی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha