کد خبر : ۳۴۸۸۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ممنوعیت تمام ورزش های جمعی در مدارس

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با همکاری مراکز بهداشت مدیران مدارس در تمامی سطوح آموزشی، پروتکل های بهداشتی و الزامات را آموزش دیده اند.

ممنوعیت تمام ورزش های جمعی در مدارس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر جواد نظری با اشاره به اینکه مخالف بازگشایی مدارس در مقطع کنونی در استان مرکزی هستیم، افزود: به هرحال با تصمیمات اتخاذ شده با وجود اینکه مقرر بود مدارس تا هفته اول مهرماه به صورت حضوری فعالیت نکنند، اما این امر انجام شده است و از امروز دانش آموزان سر کلاس درس حاضر شدند.

وی افزود: مسلما در شرایط کنونی رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات بسیار ضروری است به همین دلیل در وهله اول باید فضایی که به عنوان کلاس درس در نظر گرفته شده، دارای تهویه مناسب باشد و فضای کافی برای حضور دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشد.

نظری بر استفاده از ماسک و همراه داشتن وسایل شست وشو و ضدعفونی توسط دانش آموزان تاکید کرد و گفت: ضدعفونی فضای کلاس و دیوارها و نیمکت بسیار مهم است و باید از تجمع و ازدحام کارکنان و دانش آموزان در فضاهای مختلف مدرسه مانند حیاط، سالن، کلاس ها و سرویس های بهداشتی، اتاق آبدارخانه و اتاق کپی و همچنین از تجمع خانواده دانش آموزان در فضای خارج مدرسه جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه تمامی فعالیت های ورزشی جمعی تا اطلاع ثانوی در مدارس ممنوع است، تصریح کرد: تعطیلی بوفه ها و اماکن تغذیه مدارس و استفاده از بطری های آب معدنی جهت نوشیدن آب و الزام دانش آموزان به استفاده از لوازم التحریر شخصی در مدارس نیز باید با جدیت هر چه بیشتر رعایت شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه رعایت تمامی پروتکل ها توسط کارشناسان بهداشتی به صورت مرتب و مستمر نظارت می شود، اظهار کرد: کارشناسان بهداشتی استان از طریق شماره تلفن ۴۰۳۰ و ۱۹۰ جهت غربالگری بیماری کووید-۱۹ با اولیا تماس خواهند گرفت و والدین باید پاسخگوی این تماس ها باشند، همچنین در صورتی که والدین شکایتی از روند رعایت پروتکل ها داشته باشند می توانند مراتب را به واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهر یا منطقه خود اعلام کنند که در سریعتر زمان رسیدگی خواهد شد.

ایسنا

 

کلید واژه :

ممنوعیت ورزش های جمعی

،

مدارس

ثبت نظرات
captcha