کد خبر : ۳۴۸۸۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دانش آموزان با علائم سرماخوردگی به مدرسه نروند

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا، گفت: به هیچ عنوان دانش آموزی را که تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، گرفتگی بینی یا علائم دیگر شبیه سرماخوردگی دارد، به مدرسه نفرستید.

دانش آموزان با علائم سرماخوردگی به مدرسه نروند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود مردانی، افزود: روند بستری نسبت به قبل کاهش یافته که دلیل عمده آن، استفاده عمومی از ماسک است. او افزود: کاش سفر ها هم انجام نمی شد تا شرایط بهتری می داشتیم.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نگرانی بین المللی از همراهی کرونا با آنفلوانزا در فصل سرد، گفت: افزایش تقاضا برای واکسن آنفلوانزا تعادل بازار را بر هم زده و بسیاری از تولید کنندگان، محصولاتشان را پیش فروش کرده اند.

متخصص بیماری های عفونی افزود: کسانی که بیماری های قلبی تنفسی دارند، مادران باردار، افراد بالای ۶۰ سال، مبتلایان به دیابت و…، حتماً واکسن آنفلوانزا استفاده کنند.

مردانی به والدین توصیه کرد: به هیچ عنوان دانش آموزی را که تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، گرفتگی بینی یا علائم دیگر شبیه به سرماخوردگی دارد، به مدرسه نفرستید.

متخصص بیماری های عفونی افزود: اگر در خانواده ای یک نفر مبتلا است، دانش آموز سالم آن خانواده نیز نباید به مدرسه برود، چون می تواند ناقل خاموش ویروس باشد.

وی درباره اینکه چگونه دانش آموزان می توانند سفیر سلامت باشند نیز گفت: بچه ها می توانند با کمک مربیان دلسوز و آموزش های لازم سفیر سلامت باشند.

مردانی افزود: با توجه به شرایط خاص کشور و نزدیک شدن به فصل پاییز مردم در سفر های خود تجدیدنظر کنند، در کنترل بیماری کمک کنند و از سفر های غیر ضرور اجتناب کنند. پروتکل های بهداشتی در مدارس باید به صورت بسیار جدی رعایت شود، از شرکت در مجامع غیر ضرور خودداری شود، چرخه انتقال ویروس متوقف شود تا از درگیری موج سوم کرونا نشویم.

فردا نیوز

 

کلید واژه :

دانش آموزان

،

علائم سرماخوردگی

،

مدرسه

ثبت نظرات
captcha