کد خبر : ۳۴۸۸۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

لزوم صحبت کردن با ماسک مخصوصا در مدارس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به بازگشایی مدارس، گفت: معلمان و دانش آموزان یاد بگیرند که موقع صحبت کردن در کلاس درس با ماسک صحبت کنند و ماسک را بر ندارند.

لزوم صحبت کردن با ماسک مخصوصا در مدارس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سراج الدین عارف نیا  اظهار کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری نسبت به پیک دوم کرونا در استان ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده و به حدود ۲۶۰ نفر رسیده است. میزان بستری روزانه در زمان پیک دوم کرونا در استان به ۱۱۰ نفر هم رسیده بود که امروز این میزان به ۳۵ نفر رسیده است.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس، خاطرنشان کرد: از زمان شیوع کرونا ۵ تا ۱۰ درصد بستری های کرونا ما در استان در سنین دانش آموزی بودند که این امر نشان می دهد افراد در این گروه سنی نیز به این بیماری مبتلا و دچار مشکل می شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: اگر پروتکل های بهداشتی در مدارس رعایت نشود، ظرف دو تا سه هفته بعد پیک خواهد زد و ما بلافاصله اعلام خواهیم کرد. اگر پروتکل های بهداشتی خصوصاً زدن ماسک رعایت شود، شیوع بیماری را نخواهیم داشت.

عارف نیا ضمن اینکه از معلمان و دانش آموزان خواست که ماسک خود را هنگام صحبت کردن بر ندارند، گفت: معلمان و دانش آموزان فکر می کنند که اگر با ماسک صحبت کنند صدای آنها به افراد دیگر نمی رسد و معمولاً برای اینکه صحبت خود را شروع کنند، ماسک را بر می دارند که در واقع این چنین نیست. این اشتباه بزرگی در مدارس خواهد بود که امیدواریم از آن پرهیز شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: دانش آموزان در زنگ تفریح به یکدیگر نزدیک نشوند و فاصله اجتماعی مناسب را رعایت کنند.

عارف نیا بیان کرد: خانواده ها فرزندان خود که دارای تب و سرفه و گرفتگی بینی و دیگر علائم سرماخوردگی هستند را به مدرسه نفرستند.

ایسنا

 

کلید واژه :

ماسک

،

صدا

ثبت نظرات
captcha