کد خبر : ۳۴۸۸۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهیه بانک اطلاعات گودها گاراژها و حصارهای دپوی زباله

سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: تهیه اطلاعات گودهای زباله گردی در راستای اقدامات پیشگیرانه و نظارت سختگیرانه به منظور جلوگیری از بکارگیری کودکان در دستور کار برنامه های این سازمان است.

تهیه بانک اطلاعات گودها گاراژها و حصارهای دپوی زباله

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در گزارشی اعلام کرد که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در گودهای زباله گردی ادامه دارد.
در این گزارش آمده است که پس از ابلاغ شهردار تهران در خصوص منع بکارگیری کودکان توسط پیمانکاران پسماند شهرداری، سازمان خدمات اجتماعی در راستای اقدامات حمایتی و کاهش آسیب، خدمات بهداشتی و درمانی را به منظور بررسی دوره ای وضعیت سلامت کودکان حاضر در گودها و حصارهای دپوی زباله در اطراف تهران از سر گرفت.
همچنین دور جدید ارایه این خدمات با استفاده از ظرفیت تشکل های محلی و سازمان های مردم نهاد نسبت به افزایش خدمات اجتماعی و حمایتی به کودکان کار زباله گرد در محل گودها، گاراژها و حصارهای دپوی زباله اقدام و تلاش می کند تا زمان محو کامل این پدیده در شهر تهران خدمات خود را ادامه دهد و ارائه خدماتی مانند توزیع غذای گرم، توزیع اقلام بهداشتی و تهیه دارو و در صورت نیاز هماهنگی برای انتقال کودکان آسیب دیده به مراکز درمانی از دیگر خدماتی است که ارائه می شود.


دراین گزارش آمده است: تهیه بانک اطلاعات گودها، گاراژها و حصارهای دپوی زباله برای اقدامات پیشگیرانه و نظارت سختگیرانه به منظور جلوگیری از بکارگیری کودکان از دیگر برنامه های این سازمان است، چرا که کار کودک به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی، از دغدغه های اصلی مدیریت کلان شهر تهران است  و مقابله مؤثر با آن در اولویت شهرداری قرار دارد.

کلید واژه :

تهیه بانک اطلاعات

،

گود

،

گاراژ

،

زباله

ثبت نظرات
captcha