کد خبر : ۳۴۸۸۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۳ شرکت ایرانی در تولید واکسن کرونا دستاوردهای قابل توجهی دارند

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اعلام اینکه ۶ شرکت دانش بنیان برای کشف و تولید واکسن کرونا در حال تلاش هستند، گفت: در همین راستا ۳ شرکت به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته اند.

۳ شرکت ایرانی در تولید واکسن کرونا دستاوردهای قابل توجهی دارند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان به بیش از پنج هزار و ۳۰۰ عدد رسیده است، درآمد آنها هم قابل توجه است عنوان کرد: در حال حاضر ۴۱ شرکت دانش بنیان در بورس را بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان ارزش گذاری کرده اند.

سورنا ستاری شنبه شب بعد از پایان سفر یک روزه به استان در گفتگو با خبرنگاران در ارومیه با بیان اینکه تا به امروز در هیچ کشوری، دارو یا واکسن مؤثری برای بیماری کرونا ساخته نشده است افزود: با این حال تمام داروهای تأثیرگذار بر بهبود بیماران کرونایی و تجهیزات مرتبط این بیماری چون ماسک و ونتیلاتور همگی در داخل کشور در حال تولید است.

وی ادامه داد: تجهیزات پزشکی، کیت های تست کرونا، دستگاه سی تی اسکن، تب سنج دیجیتالی، ماسک و تمامی داروهای مورد نیاز جهت تسریع روند درمانی مبتلایان به کرونا همگی در داخل کشور تولید می شود.

ستاری خاطرنشان کرد: بیماری کرونا، باعث جهش و رشد قابل تأمل بسیاری استارتاپ ها شد که این اتفاق در درآمدزایی و رشد اشتغال در این حوزه مؤثر بوده گرچه استارتاپ های گردشگری بخاطر این بیماری تا حدود زیادی تنزل کردند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در خصوص دستگاه های تصفیه کننده کرونایی هم گفت: بسیاری از این دستگاه ها فاقد استاندارد و تاییدیه هستند با این حال این آمادگی را داریم که اگر کسی از دستگاه خود مطمئن است، شرایط برای بررسی کارشناسان و دریافت مجوز و تاییدیه را تسهیل کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در خصوص مهاجرت نخبگان به خارج کشور گفت: میزان مهاجرت نخبگان از ایران نه تنها کاهش یافته بلکه روند بازگشت نخبگان به کشور در برخی مواقع تا ۲ برابر افزایش یافته و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در سال جاری ۵۰۰ نخبه از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به کشور بازخواهند گشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد شرکت های دانش بنیان به بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ عدد رسیده است، درآمد آنها هم قابل توجه است عنوان کرد: در حال حاضر ۴۱ شرکت دانش بنیان در بورس را بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان ارزش گذاری کرده اند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تحولات رخ داده در چند سال اخیر در آذربایجان غربی برای گسترش فرهنگ اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری های جسورانه گفت: اتفاقات بزرگ فرهنگی در استان رخ داده که باعث شده شرکت های دانش بنیان و نوآور در بطن جامعه و سیستم اداری پذیرش شوند.

ستاری با بیان اینکه جهت گیری جدید آموزشی بر مبنای اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته است افزود: آموزش و محیط مشکلات جدی دارد که باید اصلاح بشود، در قیاس با چند سال قبل تفکر اقتصاد دانش بنیان نهادینه شده و این نوید بخش شکوفایی سرمایه گذاری جسورانه است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: کتاب سالنامه مهاجرتی ایران یکی از ارزشمندترین اتفاقات حوزه فرهنگ کشور است که امکان بارگذاری آن در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد و بزودی نسخه انگلیسی هم چاپ خواهد شد.

کلید واژه :

تولید واکسن کرونا

،

ایران

،

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha