کد خبر : ۳۴۸۸۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درمان ضایعات و عفونت های استخوانی با کمک آویشن

یکی از دانشجویان دکترای دانشگاه تربیت مدرس درباره پژوهش خود پیرامون درمان ضایعات و عفونت های استخوانی با استفاده از عصاره آویشن و روش مهندسی بافت توضیحاتی ارائه داد.

درمان ضایعات و عفونت های استخوانی با کمک آویشن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، راضیه نجف لو درباره ی مقاله خود که در بیست ویکمین کنگره رویان برگزیده شده بود، گفت: این مقاله درباره درمان ضایعات و  عفونت های استخوانی  به صورت همزمان است. در این مقاله درمان این ضایعات به روش مهندسی بافت بررسی شده است. در این روش از عصاره آویشن به عنوان عامل آنتی باکتریال استفاده شده است.

وی افزود:  ما یک داربست زیست سازگار طراحی کردیم و درون آن دارویی قرار دادیم که بتواند از عفونت های استخوانی جلوگیری کند؛ یعنی همزمان که داربست را داخل استخوان قرار می دهیم هم استخوان ترمیم شود، هم از عفونت جلوگیری کند و اگر عفونتی وجود دارد آن را از بین ببرد، چرا که درمان عفونت های استخوانی بسیار سخت است و بعضا به جراحی منجر می شود. در این تحقیق از یک نانوحامل استفاده شده بود تا کمک کند دارو آسان تر در محل شکستگی رهایش یابد.

این دانشجوی  مهندسی پزشکی تصریح کرد: این مطالعه به صورت برون.تنی بوده است و مقاله آن اخیرا در مجله bioactive and compatible polymers پذیرش شده است.

این پژوهش به عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس تحت نظارت و راهنمایی دکتر نفیسه بحیرائی عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس انجام شده است.

بیست ویکمین کنگره بین المللی رویان، از روز چهارشنبه، ۱۲ شهریور ماه جاری به صورت مجازی آغاز به کار کرده و تا امروز ۱۶ شهریور ماه ادامه دارد.

کلید واژه :

درمان عفونت های استخوانی

،

آویشن

ثبت نظرات
captcha