کد خبر : ۳۴۸۸۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درخشش دانشگاه ها در تغییر مسیر آموزش کلاسیک به الکترونیک

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت.

درخشش دانشگاه ها در تغییر مسیر آموزش کلاسیک به الکترونیک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، امروز شنبه 15 شهریورماه 99، با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است: «امسال نیز آغاز سال تحصیلی رنگ و بوی محرّم و عزای سالار شهیدان به خود گرفته است و این هم زمانی، فرصت مغتنمی است تا جامعه دانشگاهی ایران، همچون همیشه، با پایداری بر اصول متعالی و انسان ساز مکتب رهایی بخش اسلام ناب محمّدی و پیش چشم داشتن آموزه های رخداد دوران ساز عاشورا، درس آزادگی، پایداری، عزّت و سربلندی را مشق کنند.

نقش نهاد دانشگاه در سامان دهی به تولید دانش، تربیت نیروی انسانی کارآمد، افزایش سرمایه اجتماعی و تعالی اخلاقی جامعه بر کسی پوشیده نیست و امروزه، توسعه هماهنگ و پایدار تنها از مسیر آموزش ها و پژوهش ها و نیازسنجی های دقیق و روزآمد دانشگاهی به دست خواهد آمد.

پیشرفت و آبادانی کشور نیز به اندیشه و عمل جوانان سرزمین مان گره خورده است. استعدادی که به پشتوانۀ ایمان حرکت کند سیری شتابان و درخشان را تجربه خواهد کرد و دستاوردهایی تازه و مؤثرتر خواهد داشت.

نظام آموزش عالی تاکنون در تربیت دانش آموختگان موفق عمل کرده است اما با توجه به تخصص های متنوع نیازمند به مأموریت گرایی، یکپارچه سازی و آمایش آموزش عالی به منظور تقویت کیفی زندگی دانشجویی، افزایش کارآفرینی، تقویت زیرساخت های آموزشی، پژوهشی و تولید علم و فناوری هستیم.

آغاز سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع کرونا متفاوت تر از همه سال هاست که البته آنچه در ماه های اخیر و پس از شیوع این بیماری عالم گیر در ایران روی داد، درخشش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کمترین زمان ممکن، از نظر تغییر مسیر آموزش های کلاسیک به آموزش های الکترونیکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و همزمان ورود مجموعه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری به تولید و تامین نیازهای اساسی و متنوع مردم در حوزه مقابله با این بیماری بود.

آغاز سال تحصیلی جدید به همه اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان پرتلاش و متعهد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور شادباش می گوییم و امیدواریم با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در شرایط مهم کنونی که کشور عزیزمان در آن به سر می برد همه ما بتوانیم با عنایت خداوند متعال و با پذیرش مسئولیت و از خودگذشتگی، ضمن پایداری بر آرمان ها و ارزش های برآمده از انقلاب اسلامی، محیطی آرام و سرشار از سلامتی و بانشاط برای فعالیت علمی و فرهنگی دانشگاهیان فراهم آوریم و گام هایی مؤثر برای پیشرفت و آبادانی کشور و اعتلای نام بلند ایران در جهان برداریم.»

مهر

 

کلید واژه :

درخشش دانشگاه ها

،

تغییر مسیر آموزش کلاسیک به الکترونیک

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha