کد خبر : ۳۴۸۸۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دانش آموزان آسیب پذیرترین قشر در انتشار و ابتلا به بیماری کرونا.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس شیوه نامه های جهانی، در شرایط کرونایی نخستین مکانی که تعطیل و آخرین جایی که بازگشایی می شود مدارس است.

دانش آموزان آسیب پذیرترین قشر در انتشار و ابتلا به بیماری کرونا.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید کشمیری با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۴ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری شده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۸ مورد مثبت قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ مورد از بستری های بخش های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده اند که از این تعداد ۲۲ مورد مثبت قطعی بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه هم اکنون ۵۱ مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند، افزود: از این تعداد در حال حاضر ۲۲ مورد از آن ها با کمک دستگاه نفس می کشند.

کشمیری خاطرنشان کرد: متأسفانه ۴ نفر از همشهریان عزیزمان روز جمعه فوت شده اند که تست کرونای همه آن ها امروز مثبت اعلام شده است که در رده سنی ۳۴ تا ۷۱ سال هستند.

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر با تاکید بر توجه همه جانبه برای حضور دانش آموزان در مدارس گفت: در دستورالعمل بازگشایی مدارس که وزارت بهداشت و آموزش و پرورش تدوین کرده، حداقل فاصله دانش آموزان در کلاس درس، یک متر تعیین شده و در زنگ استراحت همزمانی حضور دانش آموزان در یک فضا ممنوع شده است.

وی افزود: ۸۰ درصد شهرستان های استان بوشهردر وضعیت قرمز و نارنجی و دو شهرستان دشتی و جم در شرایط زرد کرونایی قرار دارد.

سعید کشمیری با بیان اینکه ویروس کرونا مشکلات گوناگونی در عرصه های مختلف ایجاد کرده است، ادامه داد: بر اساس شیوه نامه های جهانی، در شرایط کرونایی نخستین مکانی که تعطیل و آخرین جایی که بازگشایی می شود مدارس است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه دانش آموزان آسیب پذیرترین قشر در انتشار و ابتلا به بیماری کرونا هستند، عنوان کرد: دانش آموزان می توانند ناقل ویروس کرونا به اعضای خانواده خود به ویژه افراد میانسال و سالمند باشند که رعایت شیوه نامه های بهداشتی میان دانش آموزان در عرصه مقابله با کرونا امری مهم و ضروری است.

ایسنا

 

کلید واژه :

دانش آموزان

،

آسیب پذیرترین قشر

،

بیماری کرونا

ثبت نظرات
captcha