کد خبر : ۳۴۸۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت واکسیناسیون همگانی کرونا شاید سال دیگر

خبرگزاری رویترز امروز به نقل از سخنگوی سازمان جهانی بهداشت نوشت که انتظار نمی رود که واکسیناسیون همگانی کرونا تا اواسط سال ۲۰۲۱ انجام شود.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت واکسیناسیون همگانی کرونا شاید سال دیگر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مارگارت هریس گفت که هیچکدام از واکسن های بالقوه تاکنون در مراحل پیشرفته آزمایش های بالینی نشانه واضحی از کارآمدی در سطح دستکم ۵۰ درصد مورد نظر سازمان جهانی بهداشت را نشان نداده اند.

هریس در جریان کنفرانس خبری ای که امروز در ژنو برگزار شد، گفت: مرحله سوم (آزمایش های بالینی) باید بیشتر به طول انجامد چرا که باید دید که واکسن واقعاً چقدر محافظ و تا چه حد بی خطر است. وی به واکسن شرکت خاصی اشاره نکرد.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت افزود که اطلاعات تمامی آزمون ها باید منتشر شده و مقایسه شود.

هریس گفت: خیلی ها واکسینه شده اند و ما نمی دانیم که واکسن کارآمد بوده یا خیر. در این مرحله نشانه واضحی در دست نداریم که به حد کافی مؤثر و بی خطر بوده باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) طی بیانیه ای به مقامات بهداشتی ایالت ها اعلام کرد، برای دریافت واکسن کرونا در ماه نوامبر آماده باشند.

براساس بیانیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، مقامات بهداشتی همه ۵۰ ایالت و پنج شهر بزرگ آماده توزیع واکسن کرونا به کارکنان بخش های مراقبت های بهداشتی و سایر گروه های پر خطر در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر (۹ آبان تا ۱۰ آبان) باشند.

اتحادیه اروپا نیز از توزیع واکسن ویروس کرونای شرکت انگلیسی آسترازنکا در ماه نوامبر (آبان- آذر) خبر داده است.

بروکسل که پیش از این در قراردادی با شرکت آسترازنکا، دستیابی به ۳۰۰ میلیون دوز از واکسن تولیدی این شرکت را تضمین کرده بود، در تازه ترین خبر از توزیع این واکسن میان کشورهای عضو اتحادیه در ماه نوامبر خبر داد.

 

 

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

واکسیناسیون همگانی کرونا

ثبت نظرات
captcha