کد خبر : ۳۴۸۸۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پونه از خاصیت آنتی بیوتیکی تا آرامبخشی

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به خاصیت آنتی بیوتیکی برگ و گل پونه گفت: گیاه پونه تولید صفرا را تحریک و خون را متوجه پوست می کند و تسکین دهنده و آرام بخش است.

پونه از خاصیت آنتی بیوتیکی تا آرامبخشی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محسن پویان، طبیعت گیاه پونه را گرم و خشک و برای قطع سکسکه مفید دانست و گفت: این گیاه برای رفع آشفتگی و ناراحتی های معده و پاک کردن اخلاط سینه مفید است و برای بیماری استسقا و یرقان از آن استفاده می شود.

وی با تاکید بر این که برگ و گل پونه خاصیت آنتی بیوتیکی و در رایحه درمانی برای غش کاربرد دارد، افزود: دم کرده این گیاه برای کمک به بهبود سرماخوردگی و زکام و رفع حالت تهوع و بی خوابی مفید است و نفخ معده را از بین می برد.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به این که عصاره پونه در مقابل ویروس تبخال، آنفولانزا و نیوکاسل فعال است، مقدار مصرف روزانه آن را ۸ تا ۱۰ گرم به صورت دمنوش اعلام کرد و افزود: این گیاه تولید صفرا را تحریک و خون را متوجه پوست می کند و تسکین دهنده و آرام بخش است.

ایسنا

 

کلید واژه :

پونه

،

خاصیت آنتی بیوتیکی

،

آرامبخشی

ثبت نظرات
captcha