کد خبر : ۳۴۸۸۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تزریق یک واکسن کرونای بالقوه دیگر به ۴۴۰ نفر در آمریکا

واکسن کووید۱۹ که با همکاری سانوفی و بزرگترین تولید کننده واکسن جهان ساخته شده به زودی به ۴۴۰ فرد در آمریکا تزریق می شود.

تزریق یک واکسن کرونای بالقوه دیگر به ۴۴۰ نفر در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از گاردین، «گلاکسواسمیت کلاین» و «سانوفی» تصمیم دارند به زودی نخستین آزمایش بالینی واکسن کووید۱۹ خود را  آغاز کنند. نتایج آزمایش های اولیه این واکسن موفقیت آمیز بوده است.

در ماه آوریل گلاکسواسمیت کلاین، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان و سانوفی(شرکت داروسازی فرانسوی) همکاری خود برای تولید واکسن کرونا را آغاز کردند. برای ساخت این واکسن از فناوری تولید واکسن آنفلونزای سانوفی استفاده شد. همچنین گلاکسواسمیت کلاین نیز افزودنی به این واکسن اضافه کرد تا واکنش ایمنی قدرتمندتری در بدن ایجاد کند.

این دو شرکت اعلام کرده اند در آزمایش بالینی اولیه  با حضور۴۴۰ بزرگسال در آمریکا انجام می شود. فرایند مذکور برای ارزیابی ایمنی واکسن بالقوه و واکنش ایمنی بدن انسان نسبت به آن انجام می شود.

آنها امیدوارند نتایج اولیه این آزمایش بالینی در اوایل دسامبر۲۰۲۰ اعلام شود. همچنین امکان دارد فاز سوم آزمایش بالینی قبل از پایان ۲۰۲۰ جاری آغاز و طی آن واکسن به هزاران نفر تزریق شود.

درصورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش ها،  گلاکسو اسمیت کلاین و سانوفی در نیمه اول ۲۰۲۱ برای دریافت تاییدیه مقامات اقدام می کنند.

کلید واژه :

واکسن کرونا

،

ایمنی

ثبت نظرات
captcha