کد خبر : ۳۴۸۸۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ناپدید شدن کشتی باری با ۴۳ سرنشین و هزاران رأس گاو

در پی توفان قدرتمند «مایساک»، یک کشتی باری که از نیوزیلند به سمت چین در حرکت بود، با ۴۳ سرنشین و بار ۵ هزار و ۸۰۰ گاو زنده در آب های دریای چین شرقی ناپدید شده است.

ناپدید شدن کشتی باری با ۴۳ سرنشین و هزاران رأس گاو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنا بر اعلام گارد ساحلی ژاپن، بعد از ناپدید شدن یک کشتی باری با ۴۳ سرنشین در زمان توفان «مایساک»، تنها یک ملوان در آب های اقیانوس آرام نجات یافته است.

به گزارش شبکه «سی ان ان»، این کشتی با نام Gulf Livestock ۱ اخرین بار روز چهارشنبه پیامی نگران کننده را زمانی که نزدیک ۱۸۵ کیلومتری غرب جزیره «آمامی اوشیما» در میانه راه بین «اوکیناوا» و «کیوشو»، جنوبی ترین جزیره اصلی ژاپن بود، مخابره کرد.

این منطقه در دریای چین شرقی هدف توفانی شدید، معادل توفان دسته ۴ با باد هایی به سرعت دست کم ۱۳۰ مایل در ساعت (حدود ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت) هنگام ناپدید شدن این کشتی قرار گرفت.

گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد ملوان نجات یافته شب چهارشنبه بعد از بیش از نیم روز سرگردانی در آب نجات داده شد و در وضعیت خوبی به سر می برد.

به گفته مقامات ژاپن، نیوزیلند و استرالیا، این کشتی ۱۳۳.۶ متری، ۳۹ سرنشین فیلیپینی، دو نیوزیلندی و دو استرالیایی داشت که از شهر «نیپیر» در نیوزیلند به مقصد شهر «تانگشان» چین در حرکت بود.

به گفته وزارت امور خارجه و تجارت نیوزیلند، کشتی مذکور ۱۷ آگوست این کشور را ترک کرد. یک گروه حمایت از حقوق حیوانات در نیوزیلند در این خصوص گفت این حادثه نشان می دهد چرا نباید به صادرات حیوانات زنده مجوز داد.

فردا نیوز

 

کلید واژه :

ناپدید شدن کشتی باری

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha