کد خبر : ۳۴۸۸۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح نیروگاه خورشیدی گروه طلایی آریان در اردبیل

با حضور مسئولان توانیر و مدیران برق منطقه ای اردبیل و آذربایجان نیروگاه خورشیدی گروه طلایی آریان در اردبیل به بهره برداری رسید.

افتتاح نیروگاه خورشیدی گروه طلایی آریان در اردبیل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز 13 شهریور در این مراسم که در محل سایت این نیروگاه در منطقه رضی افتتاح شد، سرمایه گذار طرح با اشاره به آغاز اجرای این نیروگاه خورشیدی از چهار سال قبل اظهار کرد: ما برای افتتاح این نیروگاه ابتدا با شرکت یاپراق ترکیه وارد قرارداد شدیم که به دلیل بروکراسی های اداری و مشکلات فرارو این توافق به نتیجه نرسید و سرانجام با مشارکت شرکت آلمانی گراس موفق شدیم این نیروگاه را به سرانجام برسانیم.
بهروز پورسلیمان خاطرنشان کرد: ظرفیت این نیروگاه دو مگاوات است که امیدواریم با همراهی مسئولان استانی به ویژه استاندار اردبیل و مسئولان وزارت نیرو بتوانیم فازهای بعدی آن را نیز در سریعترین زمان ممکن احداث و به بهره برداری برسانیم.
این سرمایه گذار بخش خصوصی با اشاره به اینکه اجرای چنین پروژه های بزرگ در کشور و استان های محرومی همچون اردبیل نیازمند حمایت جدی مسئولان است، گفت: ما در اجرای این نیروگاه خورشیدی از هیچ تسهیلات دولتی استفاده نکردیم و تمامی 2 هزار میلیارد اعتبار آن آورده بخش خصوصی است.
پورسلیمان گفت: نیروگاه خورشیدی حاضر در 4 هکتار راه اندازی شده که نیاز اصلی و استراتژیک برای تمامی جوانب توسعه ای در استان است.
در ادامه این مراسم استاندار اردبیل نیز در سخنانی با اشاره به اینکه احداث و ایجاد نیروگاه های کوچک مقیاس برای استانی همچون اردبیل نعمت بزرگی محسوب می شود، اظهار کرد: طبق گفته متولیان صنعت برق اردبیل در این استان نسبت به سال گذشته شاهد افزایش برق مصرفی در بخش صنعت و تولید بودیم که نویدبخش توسعه منطقه است.
اکبر بهنامجو از اکتشافات زمین گرمایی در منطقه مشگین شهر و اطراف کوه سبلان خبر داد و بیان کرد: کار اصلی اکتشاف این انرژی پاک با حفر چاه های عمیق 2 هزار متری و با هدف تولید 400 مگاوات برق انجام شده است که در صورت بهره برداری از آن شاهد تامین برق پایدار و مطمئن در بخش های متعدد کشاورزی، صنعتی و ... خواهیم بود.

ایسنا

 

کلید واژه :

نیروگاه خورشیدی

،

اردبیل

،

افتتاح

ثبت نظرات
captcha